Drone XPro : Szkolenie dronów policyjnych w Wielkiej Brytanii ujawniło: w jaki sposób uczono funkcjonariuszy, by reagowali

:

Policja próbująca aresztować za „nieumyślne” użycie dronów została poinstruowana, aby nie próbowała samodzielnie lądować na statku – na wypadek, gdyby przypadkowo trafiły w społeczeństwo.

Sugerowany sposób działania? Poczekaj – bateria się wyczerpie.

Porada zawarta w 28-stronicowym poradniku, przekazanym WIRED, na temat tego, jak policjanci powinni radzić sobie z niewłaściwym wykorzystaniem dronów przez społeczeństwo.

W dokumencie wyszczególniono listę kontrolną, której powinni przestrzegać funkcjonariusze, gdy myślą, że ktoś latający dronem popełnia przestępstwo.

Funkcjonariuszom – którym powiedziano „dron jest słowem, które policja odeszła od używania” – mówi się, aby nie „kryminalizowali niewinnego niewłaściwego użycia” dronów, ale przypominają o bezpieczeństwie narodowym, bezpieczeństwie publicznym oraz zapobieganie „tradycyjnej przestępczości”, gdy w grę wchodzą drony.

Wytyczne, które nie zostały wcześniej opublikowane, ale zostały wydane w tym roku wszystkim siłom, zostały opracowane w odpowiedzi na rosnące wykorzystanie dronów w celach osobistych i zawodowych.

Dokument i załączniki określają procedurę, ustawodawstwo i często zadawane pytania, na które funkcjonariusze mogą być zmuszeni odpowiedzieć, gdy napotkają kogoś z dronem.

Funkcjonariuszom powiedziano:

  • Nie powinni próbować przejąć kontroli nad dronem „JEŚLI ISTNIEJĄ WYJĄTKOWE OKOLICZNOŚCI”, takie jak zagrożenie życia lub uszkodzenie mienia. Oficerowie są informowani: „Próba samodzielnego wylądowania systemu może spowodować awarię drona, co prowadzi do bardzo realnego ryzyka obrażeń osób i szkód materialnych (oprócz zniszczenia drona)”.
  • Jeśli osoba ma na sobie gogle z widokiem z pierwszej osoby, pokazując jej nagranie z drona podczas lotu, „popełnia przestępstwo. Pilot powinien być w stanie widzieć samolot gołym okiem przez cały czas”.
  • Aby „poprosić o obejrzenie materiału nagranego”, mimo że nie ma „uprawnień do żądania lub usunięcia go”, chyba że osoba jest podejrzana o przestępstwa związane z terroryzmem.
  • Jeśli dron jest w powietrzu „obecnie jedyną dostępną opcją jest instruowanie pilota, aby wylądował dronem”.
  • Jeśli dana osoba odmówi wylądowania, dron „prawdopodobnie będzie najbardziej odpowiednią opcją”, ponieważ wyczerpie się bateria.
  • Istnieje „obawa”, że terroryści mogą wykorzystywać drony do „uzyskiwania informacji poprzez wrogi rozpoznanie”.

Używaj i niewłaściwie używaj

Wraz ze wzrostem dostępności i przystępności cenowej dronów wzrosła również liczba skarg na policję dotyczących ich wykorzystania. W minione święta Urząd Lotnictwa Cywilnego, który jest w stanie ścigać użytkowników dronów w ramach swoich uprawnień, ostrzegł tych, którzy otrzymali UAV jako prezenty, aby bezpiecznie nimi latać. Ostrzeżenie CAA (tak zwany „Kod dronów”) zostało powtórzone ponownie w lipcu, kiedy władze stwierdziły, że „konieczne jest, aby ludzie przestrzegali zasad” nieba.

A jednak społeczeństwo wydaje się zdeterminowane do niewłaściwego wykorzystywania swoich statków latających; Londyńska policja metropolitalna odnotowała już 21 skarg na drony w 2015 r., W porównaniu z zaledwie jedną w 2014 r., A policja w Thames Valley odnotowała skok o 59 w tym samym okresie, dane podane w programie Guardian.

We wrześniu Nigel Wilson, 42-latek z Nottinghamshire, został postawiony w stan oskarżenia – zgodnie z rozporządzeniem nawigacyjnym z 2009 r. – i ukarany grzywną w wysokości ponad 1800 funtów po tym, jak został przyłapany na nielegalnym lataniu dronem nad stadionami i budynkami w całym Londynie. Stadiony piłkarskie są adresowane bezpośrednio w dokumencie przekazanym WIRED przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, ale wyprodukowanym przez Krajową Radę Szefów Policji, zgodnie z ustawą o wolności informacji. „Zdecydowanie nie”, mówi dokument pod podtytułem, pytając, czy drony można przelecieć nad stadionami. „Jest to jeden z rodzajów przestępstw, które zaczynamy widzieć w Londynie, a niebezpieczeństwo polega na tym, że tracą moc i spadają z tłumu z wysokości, powodując w ten sposób obrażenia.

Wilson został postawiony w stan oskarżenia na podstawie zarządzenia Air Navigation 2009, które obejmuje kilka sekcji, które mogą mieć zastosowanie do dronów, po przelocie dronem nad Anfield, gdy Liverpool grał w Ludogorets FC w 2014 roku.

Prawodawstwo i prawo

Nakaz nawigacji nie jest jedynym ustawodawstwem dostępnym dla funkcjonariuszy podejrzanych o niewłaściwe użycie drona. Istnieje co najmniej sześć innych obszarów prawa, w których mogą mieć miejsce przestępstwa związane z dronami: Ustawa o porządku publicznym, Ustawa o ochronie przed molestowaniem, Przestępstwa seksualne, Terroryzm, naruszenie pokoju i uciążliwość publiczna – chociaż nie jest to wyczerpująca lista potencjalne przepisy, które można zastosować.

Zasadniczo nakaz nawigacyjny wymaga, aby ludzie latali dronami w bezpieczny sposób, nie zrzucali niczego z nich, nie latali zbyt wysoko, mieli ich przez cały czas w zasięgu wzroku pilota i nie latali wokół obszarów chronionych, takich jak lotniska lub na zebraniach publicznych.

Jeśli członek policji podejrzewa, że ​​dron jest niewłaściwie wykorzystywany, pierwszą rzeczą, którą powinni zrobić, jest sfotografować lub nagrać drona, a tam gdzie jest, porady mówią. „Każdy lot w pobliżu lotniska jest wysoce podejrzany”, stwierdza dokument.

Są następnie odpowiedzialni za ustalenie, kim jest pilot; zgodnie z dokumentem „zachowanie pilota może znacznie różnić się od innych” w tym obszarze. Zatłoczone przestrzenie i drony kontrolowane przez interfejsy mobilne mogą umożliwić identyfikację pilota.

W Wielkiej Brytanii nie ma oficjalnego rejestru indywidualnych użytkowników dronów, ale operatorzy komercyjni są zobowiązani do zarejestrowania swoich UAV w CAA. Najnowsza wersja zatwierdzonych operatorów komercyjnych CAA, która jest przeznaczona dla dronów o masie do 20 kg, zawiera 1036 operatorów – są to głównie firmy medialne i wideo, takie jak BBC, uniwersytety, firmy mapujące i cztery siły policyjne.

W nadchodzących miesiącach rząd może starać się ułatwić identyfikację pilota drona. Do tej pory współpracowaliśmy z NASA w celu stworzenia chmurowego systemu monitorowania użytkowania dronów i umożliwienia pilotom zobaczenia innych pobliskich lotów. Dokument policyjny mówi, że „trwają obecnie prace za pośrednictwem przekrojowej rządowej grupy roboczej” w celu rozważenia odpowiedzi na wzrost liczby dronów.

Angażowanie pilotów

Gdy oficer zidentyfikuje pilota, powiedziano mu, aby „zaangażował się” w to, aby dowiedzieć się, co robią, ustalić przestępstwo, które może być istotne, a następnie powiedzieć mu, aby wylądował na dronie, jeśli uważa się, że przestępstwo ma miejsce zobowiązany.

Funkcjonariusze nie mają uprawnień do przejęcia drona na podstawie rozkazów żeglugi powietrznej, ale mogą to zrobić na podstawie ustawy o policji i dowodach karnych, jeśli okoliczności są odpowiednie.

Fotoreporter Eddie Mitchell został aresztowany w 2014 roku za używanie swojego drona na obszarze, na którym już szukał pozwolenia. Guardian doniósł, że policjanci „wyrwali” dłonie z jego rąk i próbowali wylądować dronem, gdy próbował zebrać materiał do artykułu. Oprócz ogólnego wykorzystania dokument policyjny stwierdza, że ​​jeśli funkcjonariusz uważa, że ​​dziennikarz kontroluje drona, powinien skontaktować się z mediami, którzy mogą być w stanie „negocjować” z dziennikarzem lub organizacją informacyjną.

Dokument mówi, że jeśli pilot odmówi wylądowania, dron nie może przejąć nad nim kontroli i powinien poczekać na wyczerpanie akumulatora.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *