Drone XPro : Zdalnie patrolowałem dom z dronem bezpieczeństwa o wartości 10 000 $

:

System zaczyna się od „Słoneczników”, kolekcji czujników ruchu i wibracji, które pełnią również rolę zmieniających kolory świateł ogrodowych. Każdy kwiat ma promień wykrywania 20 stóp i może dokładnie rozróżniać ludzi, samochody i zwierzęta. Co jest dobre, ponieważ nie chcesz budzić się za każdym razem, gdy lis kłusuje po trawniku. (Chyba że oczywiście kochasz zwierzęta i chcesz uchwycić je na filmie.) Jeśli nie oczekujesz żadnych gości, możesz rozmieścić lekki dron „Pszczoła” i usiąść, gdy będzie dalej badać. Quadkopter użyje GPS i „ultradźwiękowych czujników unikania kolizji”, aby utrzymać się w powietrzu i transmitować na żywo wszystko, co napotka na Twój telefon.

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=l9Rt8eh8_zU (/ embed)

Na targach CES 2020 firma Sunflower Labs zaoferowała mi iPada Pro z uruchomionym oprogramowaniem zabezpieczającym. Kilka kilometrów dalej firma zainstalowała cały niezbędny sprzęt – ul, pszczołę i pół tuzina słoneczników – wokół podmiejskiej wypożyczalni Airbnb. Mógłbym przywołać podstawowy plan domu (firma wcześniej zdefiniowała zewnętrzny obwód) i zobaczyć mapę cieplną wykrytego ruchu. Było też kilka wstępnie ustawionych lokalizacji, w których mógłbym poprosić drona o „inspekcję” w celach demonstracyjnych. Poprosiłem quadkoptera, aby odwiedził basen, a na ekranie natychmiast pojawiła się transmisja wideo na żywo, pokazująca spacerującego pracownika Sunflower blisko brzegu.

Sunflower Labs

Ale czy to było to naprawdę relacja na żywo? Zapytałem, czy firma może jakoś udowodnić, że nie oglądam tylko nagranego wcześniej „strumienia”. Następnie rzecznik wyjął telefon i poprosił pracownika przy basenie o włączenie niektórych świateł na podwórku. Rzeczywiście, weranda rozjaśniła się kilka chwil później. Dla pewności zapytałem, czy mogę znów kontrolować drona. Przeciągnąłem w lewo i w prawo po ekranie, na polecenie przesunąłem kamerę quadkoptera w lewo i prawo. Nie można było temu zaprzeczyć: demo pokazowe było autentyczne.

Sunflower Labs

To pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz użyję systemu Sunflower Labs. W przeszłości firma sugerowała, że ​​dostępna będzie opcja subskrypcji. Wydaje się, że już tak nie jest. Pakiet bezpieczeństwa Sunflower zaczyna się od 9 950 USD (tak, to jest to Cena wywoławcza) i można je zamówić już dziś za 990 USD. To wiele tysięcy dolarów poza moim zakresem cen. Nieważne! Przez kilka krótkich chwil udawałem, że jestem Brucem Wayne'em lub prawdziwą celebrytą z dworem i ostentacyjnym systemem bezpieczeństwa. To przynajmniej coś.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *