Xone Phone : HTC One X vs. One S: który telefon jest dla Ciebie?

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Sprzęt komputerowy
Wizerunek

Zwłaszcza, że ​​zostały wydane w tandemie, oczywiste jest, że te dwa telefony mają więcej niż trochę DNA. One X to nie tylko high-end, ale także huśtawka dla płotów, aby być najlepszym smartfonem, jaki można kupić. Ale One S nie jest bynajmniej słabym; w rzeczywistości HTC pozycjonuje oba telefony jako urządzenia premium, choć uważa X za bardziej hojny z tych dwóch.

Więc usuńmy podstawy, ponieważ same te dane mogą wystarczyć do utrwalenia Twojej decyzji. Po pierwsze, X ma 4,7-calowy wyświetlacz, w porównaniu z 4,3-calowym wyświetlaczem na S. Podczas gdy taki gigantyczny ekran spotkałby się ze sceptycyzmem rok temu, 4,7 cala jest mniej więcej równy kursowi w 2012 roku (jeśli potrzebujesz dowodu, nie szukaj dalej niż popularny 5,3-calowy Samsung Galaxy Note i 4,65-calowy Galaxy Nexus). Z drugiej strony sukces konkurencyjnych urządzeń niewiele znaczy, gdy masz małe ręce.

Dzięki niektórym mądrym decyzjom projektowym, takim jak ten cienki, wklęsły kształt, X faktycznie czuje się idealnie w domu pod ręką, tak bardzo, że nawet pewien recenzent telefonu ze średnimi rękami może go trzymać bez żadnych trudności. To powiedziawszy, S jest zauważalnie bardziej kompaktowy i łatwiejszy do uchwycenia, więc jeśli 4,7 cala nieruchomości jest dla ciebie trochę za dużo, już znalazłeś swojego zwycięzcę.

Wizerunek

Kolejną kwestią, która może potencjalnie podjąć lub złamać twoją decyzję, jest kwestia dostępnej przestrzeni dyskowej: One X niesie 32 GB pamięci wewnętrznej (wersja AT&T będzie miała tylko 16 GB), podczas gdy pamięć jego rodzeństwa jest ograniczona do 16 GB. Co ważniejsze, żadne urządzenie nie ma rozszerzalnej pamięci. Ponieważ zdecydowana większość telefonów z systemem Android pozwala dodawać pamięć zewnętrzną za pośrednictwem gniazda microSD, nie było to powszechnym problemem w telefonach z Androidem jeszcze kilka miesięcy temu. To, co widzimy teraz, to zmiana w konstrukcji telefonu; producenci znacznie bardziej dbają o to, aby ich urządzenia były cienkie i eleganckie, a gniazdo kart microSD znajduje się w bloku do krojenia. Uważamy, że popularność chmury jest również częściowo winna tej zmiany serca. Rzeczywiście, wiedząc, że jego decyzja o zabiciu karty microSD pozbawiłaby kilku hardcorowych fanów, HTC próbuje osłodzić pulę darmowymi 25 GB przestrzeni dyskowej Dropbox. Ale jeśli masz ograniczony plan transmisji danych, powodzenia w wypróbowaniu tego bez ponoszenia gwałtownych opłat za nadmiar.

Jeśli chodzi o wzornictwo przemysłowe, HTC nie oszczędzało na jakości wykonania. Debata na temat tego, która z nich jest najtrwalsza, prawdopodobnie będzie trwała długo, ale wystarczy powiedzieć, że są godnymi przeciwnikami: w jednym rogu masz odporny na uderzenia poliwęglan One X, a w drugim siedzi One S aluminiowa powłoka klasy lotniczej, która została poddana obróbce poprzez utlenianie mikronowe, w której metal jest nasycany 10 000 woltów energii elektrycznej, aby stać się pięciokrotnie silniejszym. I choć nie jesteśmy pewni, który materiał jest ostatecznie bardziej odporny, zdziwiłby nas fakt, że istnieje duża różnica; oba mają uspokajającą solidność. A jeśli martwisz się o przód telefonów, nie bój się – oba są pokryte szkłem Gorilla Glass.

Wizerunek

X i S są cienkie i mają odpowiednio 8,9 mm i 7,8 mm. Są również lekkie: 4,59 uncji (130 g) dla X i 4,22 uncji (120 g) dla S. I chociaż X jest technicznie grubszy i cięższy, to marginalna różnica, która wydaje się współmierna do jego większego ekranu i rozłożystych wymiarów.

Jeśli jesteś fanem komunikacji bliskiego zasięgu, nie będziesz miał wyboru, jak tylko korzystać z One X, ponieważ ta funkcja jest całkowicie nieobecna w One S. Ponadto Sense 4 obejmuje obsługę Android Beam i Portfela Google. Oczywiście to, czy rzeczywiście możesz korzystać z Portfela, zależy od kilku czynników, takich jak to, czy Twój operator faktycznie zezwala na korzystanie z niego w ich sieci.

Kolejną kluczową różnicą jest rodzaj zastosowanego procesora. One X to pierwszy telefon z czterordzeniowym chipem Tegra 3 firmy NVIDIA, oferujący cztery rdzenie działające z częstotliwością 1,5 GHz i dodatkowy rdzeń „PLUS-1”, który działa przy zmniejszonej częstotliwości taktowania w celu zachowania żywotności baterii. Tymczasem S jest zasilany dwurdzeniowym chipem Snapdragon S4 o częstotliwości 1,5 GHz. Nie brzmi tak dobrze, biorąc pod uwagę, że ma połowę rdzeni, ale jak zobaczysz w części poświęconej wydajności, to nie liczba rdzeni jest ważna; zależy to od tego, jak skutecznie każdy z nich jest używany.

Teraz przejdziemy do radia. W przypadku wersji międzynarodowych możesz spodziewać się czteropasmowego GSM / EDGE (to 850/900/1900/2100), co oznacza, że ​​nie będziesz miał problemu z uzyskaniem co najmniej pewnego rodzaju sygnału podczas podróży po świecie. Kiedy potrzeba prędkości jest jeszcze większa, na X znajdziesz jeszcze jedno pasmo UMTS / HSPA +. W szczególności będziesz mógł cieszyć się 850/900/1900/2100, podczas gdy S ma radio z wyjątkiem 1900 MHz. T-Mobile AWS (tylko USA) nie jest dołączony do żadnego z tych urządzeń, więc utkniesz z błyskawicznie pobierającymi 2G pobraniem lub czekasz kilka tygodni na przybycie One-T T-Mo z pasmami 900/1700 / 2100MHz. Użytkownicy AT&T powinni spojrzeć na swój zasięg grzebieniem o drobnych zębach, zanim naciśniesz spust – jeśli większość czasu spędzasz w strefie 1900 MHz, nie będzie rozsądnie korzystać z One S.

Chcesz więcej drobiazgowych drobiazgów? Przygotowaliśmy poręczną specyfikację pokazującą, co pakuje każdy telefon. Jak widzimy, oba urządzenia mogą mówić i spaceruj, ale X ma tylko odrobinę więcej sprężyny w swoim kroku niż mniejsze rodzeństwo.

Zwycięzca: jeden X

Pokaz
Wizerunek

Po kilku dniach oglądania wspaniałego wyświetlacza HD o rozdzielczości innej niż PenTile 720p na One X, zdaliśmy sobie sprawę, jak trudno było wrócić do panelu S qHD Super AMOLED. Ujmijmy to w ten sposób: jest to prawie taki sam ekran jak na Droid RAZR, co jest dla nas ogromnym rozczarowaniem. Chociaż przyznajemy, że kolory na wyświetlaczu AMOLED są nieco bardziej nasycone, to wszystko, co na to pozwala. Pikselacja jest nadal łatwo zauważalna – w rzeczywistości była to pierwsza rzecz, która wyróżniała się, gdy włączaliśmy S po raz pierwszy. W przeciwieństwie do tego, X-S S-LCD 2 jest zdecydowanie jednym z najładniejszych ekranów, jaki można teraz uzyskać, i bez wątpienia przewyższa One S.

To powiedziawszy, może to nie odgrywać kluczowej roli w podejmowaniu decyzji, jeśli wychodzisz z telefonu z wyświetlaczem o niższej rozdzielczości. W takim przypadku rozdzielczość qHD może ci dobrze pasować, szczególnie jeśli oznacza to mniejszy wydatek na sprzęt telefonu. Ostrzegamy jednak, abyś nie spędzał dużo czasu na zabawie z X. Po przejściu na 720p trudno jest wrócić.

Zwycięzca: jeden X

Występ
Wizerunek

To debata, którą technicy toczą od miesięcy. Co jest lepsze: NVIDIA Tegra 3 lub Qualcomm Snapdragon S4? Seria One daje nam pierwszy prawdziwy pomysł na to, jak oba procesory działają na smartfonach z wyższej półki. Dobra wiadomość jest taka, że ​​oba telefony są niesamowite. Absolutnie niewiarygodne. Z nielicznymi wyjątkami będziesz całkowicie zawroty głowy, używając obu urządzeń jako codziennego sterownika, ponieważ zarówno One X, jak i One S oferują jedne z najbardziej niesamowitych płynności działania, jakie mieliśmy zaszczyt doświadczyć na smartfonie.

Okej, ale który jest lepszy? Z tego, co moglibyśmy powiedzieć w prawdziwym życiu, obie są szyja; czterordzeniowy Tegra 3 nie oferuje znaczącej poprawy w porównaniu z dwurdzeniowym Snapdragonem S4. Oczywiście, im więcej rdzeni, tym lepiej, ale z pewnością wydajność procesora to coś więcej niż zwykła liczba. Chcieliśmy poważnie zająć się poszukiwaniem ostatecznej odpowiedzi na to zagadkowe zapytanie – cóż, tak ostateczne, jak to tylko możliwe z wynikami testów porównawczych – i przeprowadziliśmy 17 testów. Prawdziwe porównanie tych dwóch chipsetów nastąpi, gdy przejdziemy do wersji One X AT&T, ponieważ ma ona prawie taką samą specyfikację jak jej globalny odpowiednik, ale używa S4 zamiast Tegra 3. Na razie jednak jest to najbliżej dostaniemy.

Oto, co znaleźliśmy:

Spośród 17 pokazanych tutaj testów 10 wypadło na korzyść S. Ale podzielmy niektóre z testów. Z czterech, które mierzą wydajność przeglądarki, dwa telefony dzielą się równomiernie. Jednym z testów, które wygrał S był Vellamo, narzędzie wykonane przez Qualcomm, więc weź ten wynik z odrobiną soli. Mimo to huśtawka 840 jest dość pokaźna, nawet jeśli istnieje możliwość, że S mógł mieć niewielką przewagę w sądzie macierzystym.

Byliśmy w stanie rzucić okiem na wydajność GPU za pomocą GLBenchmark, zestawu 28 różnych testów mierzących OpenGL ES 2.0 w telefonach (i GLBenchmark 1.0, w przypadku wyników Pro). Z 28 X złapał jednego i związał z S w innym. To powiedziawszy, jedynym testem, w którym zwyciężyła S, był egipski test porównawczy poza ekranem, który renderuje oba obciążenia w tej samej rozdzielczości 720p.

Kwadrant, który wydaje się być złotym standardem testów porównawczych, również dał S niewielką przewagę. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że ten test jest przeprowadzany w natywnej rozdzielczości urządzenia, co zwykle daje lepszą ocenę w przypadku wyświetlaczy o niższej rozdzielczości. Trudno powiedzieć, jaki to ma wpływ na ogólny wynik.

Było kilka testów, które X wygrał o milę kraju. Na przykład AndEBench, AnTuTu i CF-Bench to wielowątkowe testy, które potwierdziły zalety Tegra 3. X obniżył produktywność S w SmartBench 2012, ale nie grał, co można wytłumaczyć różnicą rozdzielczości. S wygrał zdecydowanie w Linpack i Nenamark 2, ale niektóre z pozostałych zwycięstw zawdzięczają niewielkim marżom.

S podbiło więcej testów porównawczych, ale testy na korzyść X były w zasadzie sprawami bezkonkurencyjnymi. Czy możemy już koronować mistrza? Chcemy, ale teraz tak się nie stanie, nie przy tak wielu zmiennych zewnętrznych (np. Wielkości ekranu i rozdzielczości). Oba są niezwykle potężne, a nasze doświadczenie z użyciem obu było oszałamiające. Innymi słowy, jest to jak próba porównania Magic Johnson z Larry Bird: obaj byli legendarnymi graczami w swoich czasach, jeden niekoniecznie lepszy od drugiego, biorąc pod uwagę ich różne mocne i słabe strony. (Fani Lakers i Celtics, po prostu zastosujcie tę analogię, dobrze?). Tak samo jest z Tegra 3 i Snapdragon S4; obaj są mistrzami w lidze i dopóki wersja One X AT&T nie wyjdzie, by zagrać w piłkę, ta gra będzie musiała przejść w nadgodziny.

Zwycięzca: Żadne

Żywotność baterii

Jest jeden wybór projektu, o którym nie wspominaliśmy wcześniej, i wystarczy, że może potencjalnie zmienić twoją decyzję: żaden telefon nie ma baterii dostępnej dla użytkownika. Jasne, oba telefony są w związku z tym cieńsze, ale wyobrażamy sobie, że będzie więcej niż garstka zaawansowanych użytkowników, którzy chętnie zaakceptowaliby trochę dodatkowego wysiłku, gdyby oznaczało to, że mogą zamienić się w większy pakiet soków. I spójrzmy prawdzie w oczy: przy normalnym użytkowaniu wychodzimy obecnie z naszych telefonów, kto nie jest zmieniając się w zaawansowanego użytkownika?

Jeśli chodzi o środowisko uruchomieniowe, przewaga wyraźnie dotyczy One S. Ale zanim przejdziemy do konkretnych wyników, należy wziąć pod uwagę kilka zmiennych: po pierwsze, X ma pakiet 1800 mAh w porównaniu do 1650 S, ale potrzebuje również do obsługi większego wyświetlacza LCD o wyższej rozdzielczości – duży potencjał na wyczerpanie baterii każdego telefonu.

Jak widać, ekran w tym przypadku rzeczywiście ma wpływ na środowisko wykonawcze. W naszym standardowym teście podsumowania wideo, który składa się z zapętlania filmów o jasności ustalonej na 50 procent jasności, S prowadził X przez dwie i pół godziny. Mimo to S trwał tylko nieznacznie dłużej przy regularnym użyciu, co obejmowało sprawdzanie poczty e-mail, przeglądanie stron internetowych, Twitter, Facebook, pobieranie aplikacji, lekkie nagrywanie zdjęć / filmów i inne różne wydarzenia. Gdy pozostawiliśmy oba telefony w trybie gotowości, tylko od czasu do czasu sprawdzając pocztę e-mail, robiąc zdjęcie lub nawiązując połączenie, One X rzeczywiście przetrwał S.

To po prostu potwierdziło nam to, co już wiedzieliśmy: stale podświetlany wyświetlacz LCD i większy ekran będą znacznie obciążały baterię, szczególnie w porównaniu do wyświetlacza AMOLED w S. Ale inny aspekt, który nie dostał wiele miłości w tym dziale była wydajność grafiki. W rzeczywistości, po przepchnięciu GPU Tegra 3 przez całą gamę testów GLBenchmark przez 20 minut, bateria X spadła o 17 procent. Jak poradził sobie S, mając do czynienia z tym samym zadaniem? Wystąpił jedynie dziewięć procent spadku.

Oczywiście będzie to problem dla zapalonych graczy, ale zwykli użytkownicy smartfonów nie będą odczuwać ciepła tak bardzo. 12,5 godziny normalnego użytkowania, zgodnie z naszymi testami, powinno pomóc ci przejść przez większą część dnia, ale może być konieczne podłączenie nowej urody zaraz po kolacji. One S zyskuje niewielką przewagę w ogólnej żywotności baterii, ale przepaść między dwoma zestawami wyników nie jest tak szeroka, jak mogłoby się wydawać.

Zwycięzca: One S.

Aparat fotograficzny
Wizerunek

HTC stawia wiele na marketingową siłę za technologią ImageSense, a my sprawdzamy jego wydajność w naszej recenzji One X. Jego szybki czas uruchamiania, ciągłe fotografowanie jak z karabinu maszynowego oraz możliwość nagrywania zdjęć i filmów jednocześnie spraw, aby to doświadczenie było cudowne. Ale czym różnią się aparaty fotograficzne w tych dwóch telefonach?

One S jest technicznie niższym urządzeniem niż X, więc musi mieć tańszy aparat, prawda? Cóż, nie jeśli chodzi o główny aparat skierowany do tyłu lub możliwości przechwytywania wideo. Rozbijmy to: oba telefony używają tego samego 8-megapikselowego czujnika z tyłu i oferują wszystkie niezbędne elementy, aby ImageSense działał tak samo, jak on. W obu przypadkach nagrywanie wideo jest ustawione na 1080p. Jedyną różnicą jest przedni aparat. Zauważysz, że X dostarcza czujnik o rozdzielczości 1,3 megapiksela z przechwytywaniem wideo HD 720p, ale projektanci z Tajwanu nie byli tak dobroczynni dla S, co wystarcza na kamerę VGA i przechwytywanie wideo o rozdzielczości 640 x 480.

Ale nie wszystko to róże i słońce dla One S, gdy patrzy się na niektóre obrazy. Biorąc zdjęcia obok siebie, jasne jest, że S produkuje zdjęcia, które są po prostu prześwietlone w porównaniu do One X. Pamiętaj, że to nie znaczy, że zdjęcia są bezwartościowe śmieci – nadal są świetne, ale większy brat jest tylko odrobinę lepszy w tym dziale. Przynajmniej na razie. Jest bardzo prawdopodobne, że ta niewielka różnica w wydajności kamer jest związana z oprogramowaniem, ponieważ każdy inny element jest identyczny między dwoma urządzeniami. Mamy nadzieję, że zostanie to łatwo naprawione w przyszłej aktualizacji, ale na razie warto o tym pamiętać.

Zwycięzca: Jeden X

Oprogramowanie układowe
Wizerunek

Przy tak wielu czynnikach do rozważenia, jest co najmniej jeden, który nie będzie miał wpływu na twoją decyzję: oprogramowanie układowe. Oba urządzenia są wyposażone w Sense 4, najnowszą wersję niestandardowej skóry Androida HTC działającą na szczycie Ice Cream Sandwich, i są praktycznie identyczne na obu urządzeniach, z jedynymi wyjątkami związanymi ze sprzętem (na przykład brak Android Beam na S). Jeśli chodzi o pytanie, czy nowy Sense jest dla Ciebie odpowiedni, przeprowadzimy Cię do naszej obszernej recenzji. Wystarczy powiedzieć, że jeśli masz serce ustawione w urządzeniu HTC, nie będziesz mieć wyboru, jeśli chodzi o gotowe oprogramowanie układowe.

Zwycięzca: Żadne

Przewoźnicy
Wizerunek

Jeśli mieszkasz w USA, wrażenia z korzystania z jednego telefonu mogą się różnić w zależności od wybranego operatora. Na przykład, jak wspomniano wcześniej, oba telefony będą działać w sieciach AT&T HSPA + / UMTS / EDGE, chociaż S otrzyma te ostatnie tylko w zasięgu 850 MHz. Z drugiej strony użytkownicy T-Mobile mają tylko prędkości EDGE, ponieważ żaden z nich nie oferuje wymaganych radiotelefonów AWS.

To dotyczy niemarkowych modeli globalnych. Jednak trzej z czterech głównych operatorów w USA otrzymają nowe urządzenie HTC, które będzie nazywać swoim własnym, a każdy z nich zostanie „zoptymalizowany” do pracy w odpowiedniej sieci: AT&T udostępni wersję One X LTE, która dodaje Pasma LTE 700 / AWS, zmniejsza pamięć do 16 GB i wykorzystuje dwurdzeniowy chipset Snapdragon S4 MSM8960 1,5 GHz. T-Mobile zdecydował się na One S z dołączonym AWS, aby zapewnić swoim klientom dostęp do HSPA + 42 Mb / s. Sprint będzie wyposażony w EVO 4G LTE, urządzenie, które jest wewnętrznie podobne do AT&T One X, ale oferuje kilka radykalnych wyborów projektowych (czytaj: nóżkę) i pochyla się nad kilkoma innymi kaprysami przewoźnika. Verizon nic nie ogłosił, choć plotki o Incredible 4G są już od dłuższego czasu i nie jest pewne, czy Big Red zdecyduje się zaoferować dodatkowe opcje od HTC wiosną lub latem.

Zakończyć

Wizerunek

Czy wybrałeś już zespół? Te dwie oferują wyjątkową litanię pokus: One X z bardziej przekonującą specyfikacją i One S z nieco lepszą żywotnością baterii. Wiemy, że to może nie być to, co chcesz usłyszeć, ale uważamy, że bezpiecznie jest powiedzieć, że nie możesz się pomylić. To naprawdę sprowadza się do tego, czy każdy telefon wygodnie mieści się w dłoni i zapewnia kombinację pożądanych funkcji. (Nie zaszkodziłoby, gdyby również mieścił się w twoim przedziale cenowym.) Heck, może nawet przekonał cię do oczekiwania na mistycznego Samsunga Galaxy S III. Niezależnie od tego, co wybierzesz, mamy nadzieję, że nasz przewodnik nieco uspokoił twoją niespokojną duszę.

Mat Smith i Myriam Joire przyczynili się do tego postu.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *