Xone Phone : „KAKOFONIA COUGHING”: WEWNĄTRZ ERS WIRUSOWO PRZESŁANYCH ERS

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Autorzy: MICHAEL R. SISAK, JIM MUSTIAN i JENNIFER PELTZ
Associated Press

NEW YORK (AP) – „Kakofonia kaszlu” w zapakowanych izbach przyjęć. Łóżka wciśnięte wszędzie tam, gdzie jest miejsce. Przepracowani, pozbawieni snu lekarze i pielęgniarki racjonowali jedną maseczkę na dzień i dręczyły ją obawy o malejącą liczbę dostępnych wentylatorów.

Taka jest rzeczywistość w szpitalach w Nowym Jorku, które stały się podobnym do strefy wojennej epicentrum ogólnokrajowego kryzysu koronawirusowego.

W obliczu pięciokrotnie wyższego wskaźnika zakażeń niż w całym kraju pracownicy służby zdrowia narażają się na walkę z falą chorób, która pogarsza się z dnia na dzień w związku z brakiem potrzebnych zapasów i obietnic pomocy ze strony rządu federalnego które jeszcze się nie zmaterializowały.

„Masz 100% czasu – bez względu na wszystko”, powiedział dr Jolion McGreevy, dyrektor medyczny oddziału ratunkowego szpitala Mount Sinai. „To był miesiąc pełnej siły, a to z pewnością bardzo stresujące”.

Pacjenci początkowo pojawiali się z dość łagodnymi objawami, od kataru do łagodnej gorączki, obawiając się, że zarazili się koronawirusem. To zmieniło się w ciągu ostatniego tygodnia, powiedział McGreevy, a teraz szpitale przyjmują o wiele chorych pacjentów potrzebujących interwencji ratującej życie.

„Są to osoby cierpiące na poważne zaburzenia oddechowe, wymagające intubacji i wymagające oddziału intensywnej terapii” – powiedział. „Wiedzieliśmy, że to nadchodzi. Widzieliśmy to we Włoszech i innych miejscach, więc byliśmy na to przygotowani i teraz to widzimy ”.

Główny chirurg Uniwersytetu Columbia dr Craig Smith napisał w notatce do kolegów: „Myśl, że moglibyśmy naśladować Włochy, wydawała się ryzykowna tydzień temu. Nie dzisiaj."

Prawie 14 800 osobom w Nowym Jorku zdiagnozowano koronawirus we wtorek, co stanowi ponad połowę przypadków w stanie największego uderzenia w kraju.

Ponad 2800 osób w mieście było hospitalizowanych z powodu wirusa – dwukrotnie więcej niż trzy dni wcześniej – a ponad 600 było leczonych na oddziale intensywnej terapii. Liczba ofiar wzrosła do 192, a urzędnicy gubernatora ostrzegali, że będzie jeszcze gorzej, zanim będzie lepiej.

„Nie spowalniamy tego. I przyspiesza samo z siebie ”- powiedział gubernator Andrew Cuomo, przewidując, że stan może być już za dwa tygodnie od kryzysu, w którym 40 000 osób przebywa na oddziale intensywnej terapii. Taki wzrost zalałby szpitale, które obecnie mają zaledwie 3000 łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

„Jeden z prognostów powiedział, że patrzymy na pociąg towarowy jadący przez cały kraj. Patrzymy teraz na pocisk – powiedział.

Cuomo, szczerząc się na myśl Prezydenta Donalda Trumpa, że ​​Amerykanie powinni być gotowi wrócić za kilka tygodni do pracy ze względu na gospodarkę, powiedział, że zasadniczo poświęciłby życie osób starszych i najsłabszych spośród nas. „To nie jest amerykański sposób” – powiedział. „To nie jest sposób w Nowym Jorku”.

I Cuomo zdawał się kpić z rządu federalnego za gratulacje z powodu wysłania do miasta 400 rozpaczliwie potrzebnych wentylatorów z krajowych zapasów.

„Co mam zrobić z 400 wentylatorami, kiedy potrzebuję 30 000?” on zapytał.

Khalid Amin, lekarz w Methodist Hospital na Brooklynie, leczył we wtorek siedmiu pacjentów z COVID-19, w zakresie od 25 do 72, i uderza go sposób, w jaki choroba schodziła na dół w ten sam sposób – zmęczenie, sposób, w jaki chwytaj powietrze za pomocą najmniejszego ruchu.

Pewien pacjent po pięćdziesiątce, przechodząc z łazienki do łóżka, o powierzchni mniejszej niż 12 stóp, wydawał się walczyć w pewnym momencie, a jego klatka piersiowa unosiła się i opadała gwałtownie.

„Wydaje ci się, że brakuje tchu?” Zapytał Amin. Potem nadeszła odpowiedź, tak niska, że ​​Amin ledwo go słyszał, choć był o kilka cali od niego. "Tak."

Chwilę później, stetoskopem na plecach pacjenta, Amin usłyszał ten sam charakterystyczny dźwięk, który słyszał u innych pacjentów tego dnia: „Trzask, jak zgnieciony papier”.

Dr Craig Spencer, który przeżył atak Eboli w 2014 r., A obecnie jest dyrektorem ds. Globalnego zdrowia w medycynie ratunkowej w New York-Presbyterian / Columbia University Medical Center, napisał na Twitterze we wtorek o „kakofonii kaszlu” w oddziale ratunkowym, mówiąc prawie pacjent, którego spotyka, ma te same objawy, niezależnie od wieku: uporczywy hack, duszność i gorączkę.

„Boisz się zdjąć maskę” – napisał. „To jedyna rzecz, która cię chroni”.

Smith powiedział, że szpitale w systemie nowojorsko-prezbiteriańskim palą przez około 40 000 masek dziennie w czasie kryzysu – około 10 razy więcej niż normalnie – i zaczęły wydawać pracownikom tylko jeden dzień dziennie.

Burmistrz Bill De Blasio powiedział, że około 2,2 miliona masek zostało dostarczonych do szpitali w poniedziałek, a dodatkowe dostawy w drodze z rządów stanowych i federalnych. Ale powiedział, że skąd to pochodzi, będzie musiało być znacznie więcej.

„Jeśli nam się to skończy, to tak, jakby wysłać żołnierza na wojnę, gdzie wszyscy mają zbroję, a my nie mamy zbroi” – powiedział dr Joseph Habboushe, lekarz pogotowia w Centrum Medycznym NYU Langone.

W ubiegłym tygodniu departament zdrowia miasta zalecił pracownikom służby zdrowia kontynuowanie pracy po narażeniu – zamiast poddawania się kwarantannie – chyba że wykażą objawy.

„Im więcej słyszymy o chorobach lekarzy i pielęgniarek, tym bardziej denerwujemy się” – powiedział dr Eric Cioe-Pena, dyrektor ds. Globalnego zdrowia w Northwell Health. „Zdecydowanie myśli o tym każdy pracownik służby zdrowia w Ameryce. Nie chcemy być w sytuacji, w której podejmujemy decyzje w oparciu o zasoby, a nie opiekę kliniczną pacjentów ”.

Cioe-Pena przestrzega tego, co nazywa „procedurą odkażania” po każdej zmianie, w której wyciera telefon i myje zarośla i ubrania uliczne.

„Zaryzykowaliśmy bitwę” – powiedział.

W całym mieście pracownicy służby zdrowia, administratorzy szpitali i urzędnicy publiczni starali się zachować cenny sprzęt i znaleźć więcej miejsca na leczenie, zanim zostaną przytłoczeni. Centrum kongresowe Jacoba K. Javitsa zostało przekształcone w szpital na 1000 łóżek, a w pełni obsadzony i wyposażony okręt szpitalny Marynarki Wojennej USNS Comfort miał przybyć w ciągu dwóch tygodni, aby zapewnić kolejne 1000 łóżek, nie dla pacjentów z koronawirusem, ale dla zapewnić ulgę szpitalom, które się nimi zajmują.

Habboushe z NYU Langone powiedział, że podczas gdy lekarze z pogotowia ratunkowego cały czas radzą sobie z potencjalnym niebezpieczeństwem, istnieją obawy o to, co będzie z koronawirusem. Podczas gdy zdecydowana większość wychodzi z choroby, osoby starsze i osoby z istniejącymi problemami zdrowotnymi są szczególnie narażone i mogą cierpieć z powodu poważniejszych chorób, a nawet śmierci.

„Niepokój i stres, który, jak myślę, odczuwamy teraz wszyscy w społeczeństwie, odczuwamy tym bardziej w szpitalu” – powiedział. „Jak poradzić sobie z myślą, że będzie coraz gorzej, zanim będzie lepiej?”

Habboushe powiedział, że jednym z największych problemów jest perspektywa, że ​​lekarze będą musieli zdecydować, którzy pacjenci dostaną potencjalnie ratujące życie urządzenia, takie jak respiratory, a którzy nie.

„To jedna z tych rzeczy, których się uczysz. Trudno sobie wyobrazić, że naprawdę byś się z tym zmierzył – powiedział. „A teraz wszyscy zdajemy sobie sprawę, że istnieje naprawdę duża szansa, że ​​staniemy przed tym, a to łamie mi serce”.

__

Reporterzy AP Bernard Condon i Candice Choi przyczynili się do tego raportu.

___

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki z Departamentu Edukacji Naukowej Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

__

Śledź zasięg AP epidemii wirusów na https://apnews.com/VirusOutbreak i https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

(Copyright 2020 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy materiał nie może być publikowany, nadawany, przepisywany ani rozpowszechniany bez pozwolenia).

25.03.2020 8:30:10 (GMT -5: 00)

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *