Xone Phone : Koronawirus: jak Wielka Brytania może śledzić lokalizację ludzi do walki z COVID-19

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

  • Rząd Wielkiej Brytanii prowadzi rozmowy z dostawcami telefonów komórkowych i firmami technologicznymi, w tym z Google, w celu wykorzystania danych lokalizacji telefonu do monitorowania wybuchu COVID-19.
  • Nie ogłoszono żadnych formalnych środków, co oznacza, że ​​trudno jest ustalić, czy Wielka Brytania planuje monitorować ludzi indywidualnie, czy tylko na szerokim poziomie.
  • Jednak oświadczenia firm technologicznych i telekomunikacyjnych sugerują, że Wielka Brytania chce w ogólny sposób śledzić ruchy ludzi.
  • Aktywiści zajmujący się ochroną prywatności obawiają się, że COVID-19 doprowadzi do znacznego wzrostu nadzoru i że ludzie nie będą o tym wiedzieć.
  • Oto, co wiemy, a czego nie wiemy.
  • Odwiedź stronę główną Business Insider, aby uzyskać więcej historii.

Niepokojącym efektem ubocznym globalnej walki z nowym koronawirusem jest ogromny wzrost nadzoru.

Rządy na całym świecie wprowadzają nowe środki w celu kontrolowania wirusa – w tym śledzenie, gdzie przebywają ludzie i czy są zarażeni.

Inwazyjność tych środków jest różna. Izrael na przykład uchwalił przepisy nadzwyczajne, aby umożliwić swojej agencji szpiegowskiej podłączenie się do telefonów ludzi bez nakazu. Tymczasem Korea Południowa nadaje powiadomienia o wieku, płci i ostatniej lokalizacji pacjenta. Inne kraje gromadzą zanonimizowane, zagregowane dane o lokalizacji, aby śledzić ruchy ludzi w bardziej ogólny sposób.

Wielka Brytania rozważa śledzenie ruchów ludzi za pomocą danych o lokalizacji i prowadzi rozmowy z sieciami telekomunikacyjnymi i Google, aby pomóc.

Oto, co wiemy do tej pory:

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *