Xone Phone : Moda, przemysł odzieżowy do produkcji środków ochrony indywidualnej dla okładzin COVID-19

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Lekarze i inny personel medyczny noszą improwizowany sprzęt ochrony osobistej (PPE), gdy organizują triage na świeżym powietrzu w Legazpi City Health Center. —ZNAJDŹ ALVIC ESPLANA / INQUIRER SOUTHERNLUZON

Społeczność modowa organizuje swoich członków, aby zaradzić brakowi środków ochrony osobistej (PPE), masek na twarz i osłon obuwia dla pracowników służby zdrowia i okładzin COVID-19.

Grupa kierowana przez millinera Micha Dulce i przyjaciół utworzyła grupę na Facebooku Manila Protective Sewing Club Club, aby wezwać kolegów z branży modowej i odzieżowej do szycia środków ochrony osobistej w celu dystrybucji do szpitali.

Domagają się również darowizn od sprzedawców tkanin na włókniny – „minimum 50 GSM” lub gramów na metr kwadratowy lub tkanin używanych do toreb ekologicznych, wyjaśniła Dulce w swoim poście na Facebooku – oraz materiałów wodoodpornych, takich jak tafta i używane do parasoli i płaszczy przeciwdeszczowych.

Potrzebują także zamków 26 ”lub dłuższych, a także podwiązek i gumek. (Darczyńcy mogą skontaktować się z Cynthią Diaz pod nr tel. 0917-8662496 lub Facebook: Manila Protective Sewing Club Sewing Club.) „Chociaż nie są to środki ochrony osobistej klasy medycznej, z powodu braku środków ochrony osobistej, moi lekarze-przyjaciele powiedzieli, że są lepsi niż nic ”- napisał Dulce.

Grupa Dulce koordynuje współpracę z biurem wiceprezydenta Leni Robredo, która dostarczy im prototypowe ŚOI, z których wolontariusze mogą tworzyć wzory. Biuro Robredo zajmie się dystrybucją ŚOI, napisał Dulce.

W chwili pisania tego tekstu ponad 700 ochotników zapisało się do grupy. Wśród osób, które odpowiedziały na telefon Dulce, jest Sandy Higgins, dyrektor Slims Fashion and Arts School.

Higgins skontaktował się z jednym z ostatnich absolwentów Slima, Mario Santos, aby poprowadzić wolontariuszy ze swojej szkoły.

Pracownik służby zdrowia w Cordillera Hospital of the Divine Grace w La Trinidad, Benguet, nosi sprzęt ochronny, który improwizował. – KARLSTON LAPNITEN

Chętny do pomocy

„Wciąż jest na bardzo wczesnym etapie”, powiedział Higgins w rozmowie telefonicznej z Lifestyle. „Nadal czekamy na wiadomość od grupy Micha o logistyce. Nadal czekamy również na wzory i materiały. Rozmawiałem również z kimś z biura wiceprezydenta. Nadal wykonują prace przygotowawcze i opracowują logistykę i zasoby. Ale tak, mamy wielu absolwentów, którzy są chętni do pomocy i mają maszyny do szycia w domu. Jesteśmy tutaj, aby pomóc w sytuacji dzięki naszym umiejętnościom ”.

Higgins rozmawia również z Gianną Montinola z Hands On Manila na temat tego, w jaki sposób mogliby wyposażyć szycie środków ochrony indywidualnej w każdy barangay, dzięki czemu produkcja i dystrybucja są zlokalizowane.

Inna projektantka, Happy Andrada, założyła witrynę handlową (www.shophappyandrada.bigcartel.com), na której 100% przychodów ze sprzedaży jej projektów zostanie przeznaczone na zakup środków ochrony indywidualnej na liniach frontu.

Prywatne grupy i osoby indywidualne w całym kraju organizują się, aby tworzyć środki ochrony indywidualnej dla linii frontu w swoich lokalnych społecznościach.

Pracownik medyczny zakłada tarczę ochronną DIY w Centrum Zdrowia Miasta Legazpi. —ZNAJDŹ ALVIC ESPLANA / INQUIRER SOUTHERN LUZON

Na Uniwersytecie Filipińskim w FabLab Cebu wykładowcy i pracownicy zaprojektowali i rozpoczęli drukowanie ramek 3D na osłonach twarzy na ŚOI. Grupa liczy na darczyńców, którzy sfinansują ich wysiłki.

Niektóre matki ze szkoły Xavier w San Juan City zaczęły również tworzyć osłony twarzy dla majsterkowiczów, używając wyłącznie przezroczystego octanu, pianki i elastycznej podwiązki dla wolontariuszy z opieki zdrowotnej.

Istnieją posty w mediach społecznościowych pracowników służby zdrowia, którzy improwizują swoje ŚOI za pomocą dostępnych materiałów, takich jak pojemniki z recyklingu plastikowych butelek, a grupa na Facebooku o nazwie Druk 3D dla przyczyny drukuje ramki na osłony twarzy.

Są to wszystkie chwalebne czyny Dobrego Samarytanina. Jednak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła we wtorek, że maski twarzowe i środki ochrony indywidualnej nie gwarantują 100-procentowej ochrony.

Ale nadal „jakakolwiek ochrona będzie lepsza niż żadna ochrona”, cytowana w raportach informacyjnych Rabindra Abiyasinghe, WHO.

Grupa Facebook Manila Protective Sewing Gear Sewing Club wzywa do darowizn na materiały PPE

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *