Xone Phone : Rio Ferdinand ujawnia, jak Man Utd zniszczył przyjaźń z Frankiem Lampardem

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Para rozpadła się, gdy dołączyli do dwóch rywali o tytuł w Premier League (zdjęcie: Getty)

Rio Ferdinand ujawnił, że nie rozmawiał z „najlepszym kumplem” Frankiem Lampardem po latach, gdy dołączył do Manchesteru United, a ich rywalizacja z lojalnościami powoduje rozpad ich relacji, a nawet wpływa na występy w Anglii.

Dwaj gracze przeszli razem przez akademię w West Ham i byli bardzo blisko przed opuszczeniem Upton Park; Lampard pojechał do Chelsea, a Ferdinand skończył na Old Trafford przez Leeds United.

Pomimo wspólnego pokoju, Ferdinand twierdzi, że ich intensywne bitwy o tytuł spowodowały rozłam, który uleczył się dopiero po odłożeniu butów, podczas gdy tarcia między wszystkimi najlepszymi klubami Premier League były kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do braku międzynarodowego sukcesu Anglii.

Lampard był „najlepszym przyjacielem futbolu” Ferdynanda, gdy byli w West Ham (zdj .: Getty)

Przemawiając na Instagramie na żywo, Ferdinand wyjaśnił: „To było złe dla Anglii, ponieważ byliśmy takimi rywalami, a głównymi graczami w składzie były wszystkie kluby takie jak Manchester United, Liverpool – miałeś Stevie i Carrę – a potem Chelsea lubiła Franka , JT, Ashley Cole, Joe Cole.

„Więc te trzy były najlepszymi trzema klubami w tym czasie, podobnie jak Arsenal. Wszyscy byliśmy razem w drużynie angielskiej, więc w weekend zostalibyśmy rywalami i wchodzilibyśmy, i nadal byłoby trochę napięcia – napięcie leżące u podstaw, wszyscy śmialibyśmy się, ale głęboko w dół… nie wiem.

„Nigdy nie dzieliłem się wystarczającymi informacjami ze Stevie. I śmiejemy się z tego teraz, ja, Stevie i Frank pracowaliśmy razem nad BT Sport, wiele razy, i śmiejemy się z tego przy piwie typu: „Jak nam się podobało?” Ale nasza rywalizacja była tak intensywna, że ​​był dziwnym człowiekiem.

„I pamiętajcie, że Frank Lampard był jednym z moich najlepszych kumpli, moim najlepszym kumplem w piłce nożnej, kiedy dorastaliśmy, rozmawiał z nim i widywał go każdego dnia, przebywał z nim przez jakieś cztery lub pięć lat.

Więcej: Manchester United FC

„I zacząłem od tego, że byłem tak blisko, aby nie rozmawiać z nim przez telefon, nie widzieć go, ponieważ desperacko chciałem wygrać dla United i nienawidziłem myśli, że wygrał dla Chelsea”.

Podczas gdy złote pokolenie Anglii walczyło o wykorzystanie ducha zjednoczonego zespołu, Ferdinand uważa, że ​​następne pokolenie Three Lions nie będzie miało tego samego problemu z dorastaniem razem w grupie młodzieżowej.

Kontynuował: „Myślę, że chłopcy, różnica polega na tym, że wszyscy przyszli razem przez system młodzieży. Hudson-Odoi, Sancho, Foden itp.

Złote pokolenie Anglii nie wykorzystało swojego ogromnego potencjału (zdjęcie: Getty)

„Myślę, że to pokolenie prawdopodobnie coś nam wygra, coś nam w końcu osiągnie lub na pewno doprowadzi nas do finału, ponieważ ci chłopcy bawili się ze sobą, a inni, którzy się pojawią, jedność.

„Myślę, że to bardzo, bardzo podobne do tego, co stało się z Hiszpanią. David de Gea nie mógł się doczekać wyjazdu z Hiszpanią. Siedzieliśmy tam i myśleliśmy: „Wow, nie byliśmy tacy”. Ale dorastał w wieku poniżej 17 lat, przeszedł całą drogę z nimi, zna ich wszystkich.

„Myślę jednak, że to pokolenie uwielbia to teraz, Sancho, Hudson-Odoi, Foden itp., Reece James i wszyscy inni, Mason Mount, Tammy. Nie mogą się doczekać, aby odejść, ponieważ zobaczą się z kolegami ”.

WIĘCEJ: Rio Ferdinand ujawnia, jak Roy Keane „zabił” karierę Juana Sebastiana Verona w Manchesterze United

WIĘCEJ: Rio Ferdinand twierdzi, że Arjen Robben „nie lubił zapachu” na boisku treningowym Manchester United, więc zamiast tego dołączył do Chelsea

Śledź Metro Sport w naszych kanałach społecznościowych na Facebooku, Świergot i Instagram.

Więcej takich historii znajdziesz na naszej stronie sportowej.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *