Drone XPro : Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii: gdzie można i nie można latać dronem?

:

Śledzenie najnowszych przepisów dotyczących dronów w Wielkiej Brytanii może być trudne, ponieważ nowe przepisy i uprawnienia policji ostatnio zmieniają krajobraz prawny dla osób latających dronami. Na szczęście podsumowaliśmy wszystkie najnowsze zmiany przepisów dotyczących dronów, a także zasugerowaliśmy najlepsze aplikacje, które pomogą Ci zdecydować, gdzie bezpiecznie latać dronem. (Nie w Wielkiej Brytanii? Przewiń w dół do końca strony, aby dowiedzieć się o przepisach dotyczących dronów w twoim regionie).

Użycie drona do robienia zdjęć lotniczych i filmów to świetny sposób na udoskonalenie fotografii – mogą zapewnić nowe i ekscytujące punkty widzenia obiektów, a także zapewnić dostęp do niedostępnych w inny sposób miejsc.

Ale w przeciwieństwie do zwykłego aparatu do robienia zdjęć, nie możesz po prostu rozpakować nowego drona, naładować go i wyjąć na pierwszy lot; istnieje szereg ważnych zadań, które musisz wykonać, aby upewnić się, że przestrzegasz najnowszych brytyjskich przepisów dotyczących dronów.

Dzięki nowym uprawnieniom policyjnym, przepisom dotyczącym dronów i dużym grzywnom na miejscu ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, że wiesz, gdzie stoisz i co jest wymagane od ciebie jako pilota drona. Może to zabrzmieć zniechęcająco, ale w rzeczywistości jest całkiem proste. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o legalnym i bezpiecznym lataniu dronami w Wielkiej Brytanii.

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii

(Źródło zdjęcia: CAA)

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii: podstawy

 • Trzymaj drona w bezpośrednim zasięgu wzroku
 • Nie lataj wyżej niż 120 m nad ziemią
 • Unikaj latania bliżej niż 50 m od ludzi, budynków i samochodów
 • Nie lataj bliżej niż 150m do budynków i tłumów ludzi
 • Teraz potrzebujesz identyfikatora operatora drona dla dronów o masie od 250 g do 20 kg

Najważniejszą podstawową informacją do zapoznania się jest Kod drona, który wyraźnie określa, co powinieneś, a czego nie powinieneś robić podczas lotu dronem. Ta informacja wyjaśnia również, gdzie można i nie można legalnie latać dronem. Krótko mówiąc, postępuj zgodnie z tym prostym przewodnikiem przez cały czas, a nie będziesz mieć problemów.

Podczas lotu dron musi zawsze pozostawać w widocznej bez widocznej linii wzroku i lecieć nie więcej niż na wysokości 400 stóp (120 m) i odległości 500 m (1640 stóp). W przypadku większości dronów możesz ustawić te parametry, aby nie dopuścić do ich przekroczenia.

Podczas lotu nigdy nie należy latać bliżej niż 50 m (150 stóp) od ludzi lub nieruchomości. Zaleca się, aby nie latać nad ludźmi. W przypadku tłumów ludzi i obszarów zabudowanych nigdy nie należy latać bliżej niż 150 m, co oznacza, że ​​nie można legalnie nad nimi przelecieć.

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował trzystronicowy kod drona z przydatnymi wizualnymi przewodnikami. (Źródło zdjęcia: CAA)

W przypadku lotnisk sprawy wyglądają nieco inaczej z oczywistych powodów. Wokół wszystkich lotnisk i lotnisk znajduje się strefa wykluczenia (ograniczona przestrzeń powietrzna) o długości 2-2,5 mil morskich, z wyłączeniem 5 km długości i 1 km szerokości na obu końcach każdego pasa startowego.

Ograniczona przestrzeń powietrzna oznacza, że ​​nie możesz latać w tych miejscach, chyba że uzyskasz zgodę odpowiedniego organu. Obejmują one lotniska, infrastrukturę krytyczną i instalacje wojskowe. Weź to wszystko pod uwagę, a wszystko będzie dobrze – dopóki zarejestrujesz swojego drona …

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii

(Źródło zdjęcia: Future)

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii: schemat rejestracji dronów

 • W przypadku dronów o masie od 250 g do 20 kg potrzebujesz teraz ważnego identyfikatora ulotki
 • Aby to uzyskać, musisz przejść test online i zapłacić 9 GBP rocznie
 • Test online należy przeprowadzać co trzy lata
 • Waga 249 g DJI Mavic Mini oznacza, że ​​nie potrzebuje identyfikatora ulotki

Nowe brytyjskie przepisy dotyczące dronów weszły w życie 30 listopada 2019 r. Wymagają one od każdego, kto lata dronem, który waży od 250 g do 20 kg, zdania testu bezpieczeństwa online składającego się z 20 pytań wielokrotnego wyboru oraz zarejestrowania się jako operator drona i ulotka.

Ważący zaledwie 249 g, DJI Mavic Mini jest zatem zwolniony z tego prawa.

Identyfikator operatora musi być wyraźnie widoczny na twoim dronie (-ach). Oznacza to, że latanie dronem w Wielkiej Brytanii jest obecnie nielegalne bez spełnienia tych nowych wymagań, chyba że dron waży 249 g lub mniej, latasz tylko w pomieszczeniu lub w bezpiecznym obszarze sieci.

Koszt testu i uzyskania identyfikatora operatora i ulotki wynosi 9 GBP rocznie, a test online należy wykonywać tylko co trzy lata. Aby uzyskać więcej informacji na temat nowych przepisów, aby przejść test online i uzyskać identyfikator operatora i ulotki, odwiedź oficjalną stronę Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii

(Źródło zdjęcia: Future)

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii: nowe uprawnienia policyjne

Siły policyjne w całym kraju otrzymały nowe uprawnienia do lądowania, inspekcji i przejęcia dronów dzięki nowym przepisom – ustawie o zarządzaniu ruchem i ustawie o bezzałogowych statkach powietrznych. Mają także nowe uprawnienia do zatrzymywania i wyszukiwania w pobliżu lotnisk, więzień i innych ograniczonych lokalizacji.

Piloci dronów mogą spotkać się z grzywną w wysokości do 1000 GBP za przestępstwa, takie jak brak posiadania lub okazania identyfikatora ulotki na dronach o masie przekraczającej 249 g, niemożność przedstawienia dowodu uprawnień i zwolnień oraz, oczywiście, za niebezpieczny lot i / lub w ograniczonych lokalizacjach.

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii

(Źródło zdjęcia: Future)
 • Wszystkie nowe drony DJI powyżej 250 g będą zawierać technologię AirSense
 • Ten system pomoże ostrzec Cię o każdym samolocie w promieniu wielu kilometrów od drona
 • NATS Drone Assist i UAV Forecast to również pomocne aplikacje dla pilotów dronów

Latające drony nie są nauką rakietową, aw wielu przypadkach posiadanie aktualnej wiedzy o Kodeksie Dronów i dawce dobrego, zdrowego rozsądku zapewni bezpieczeństwo Tobie, Twojemu dronowi i wszystkim.

W najbliższej przyszłości DJI wprowadzi nowy system ostrzegania do dronów konsumenckich o nazwie DJI AirSense. System ten wykorzystuje technologię ADS-B (Automatic Dependent Surveillance-Broadcast), która jest stosowana w samolotach i śmigłowcach, w celu zapewnienia pilotom dronów danych o lokalizacji z pobliskich statków powietrznych wyposażonych w nadajniki ADS-B. Te dane lotu będą dostarczane przez aplikacje lotnicze DJI, aby ostrzegać pilotów dronów o potencjalnym ryzyku, aby umożliwić im odpowiednią reakcję.

Istnieje również wiele aplikacji innych firm, które sprawiają, że bezpieczne planowanie lotu jest szybkie i łatwe. Oto dwie aplikacje, które są niezbędne dla każdego, niezależnie od tego, czy lecisz dronem dla zabawy, czy w celach komercyjnych (jeśli posiadasz licencję na zezwolenie na prowadzenie działalności komercyjnej (PfCO)). A co najważniejsze, oba są bezpłatne:

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii: aplikacje do pobrania

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii

(Źródło zdjęcia: Future)

NATS Drone Assist

NATS Drone Assist to niezbędna aplikacja, ponieważ pozwala zlokalizować aktualną pozycję za pomocą GPS lub wcześniej wyszukać zaplanowaną lokalizację. Pokazuje ograniczoną przestrzeń powietrzną, NOTAMy (powiadomienia dla lotników), które są tymczasowymi ostrzeżeniami oraz zasady rządzące przestrzenią powietrzną, a także zagrożenia na ziemi i wiele więcej. Zasadniczo ta aplikacja informuje, czy możesz bezpiecznie i legalnie latać dronem.

Pobierz NATS Drone Assist na Androida

Pobierz NATS Drone Assist na iOS

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii

(Źródło zdjęcia: Future)

Prognoza UAV

Prognoza UAV to aplikacja pogodowa skierowana bezpośrednio do pilotów dronów, która zapewnia szereg informacji o pogodzie i inne istotne informacje, które pomogą Ci zdecydować, czy bezpiecznie latać. Obserwacja warunków pogodowych na miejscu jest nadal niezbędna, ale pozwala to zorientować się, czy bezpiecznie latać z wyprzedzeniem.

Pobierz prognozę UAV na Androida

Pobierz UAV Forecast na iOS

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii

(Źródło zdjęcia: Future)

Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii: jakie przepisy będą obowiązywać?

W lipcu 2020 r. Planowane jest rozpoczęcie nowych europejskich przepisów dotyczących dronów w Wielkiej Brytanii, mimo że Wielka Brytania opuściła UE. Dzięki temu Wielka Brytania dostosuje się do Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego. W skrócie, nowe zasady spowodują drastyczne zmiany w różnicach między lotami rekreacyjnymi / hobbystycznymi a lotami komercyjnymi, z większym naciskiem na rodzaj drona (-ów) i miejsce, w którym zamierzasz latać. Będzie to uzupełnienie obecnych wymagań rejestracyjnych, które już omówiliśmy.

Nowe drony będą klasyfikowane w ramach nowego systemu, a same loty będą kategoryzowane. Chodzi o to, aby rzeczy były prostsze i bezpieczniejsze niż obecnie. Ale jak w przypadku wszystkiego nowego, tylko czas pokaże, jak skuteczne będzie to nowe podejście. Do tego czasu upewnij się, że postępujesz zgodnie z Kodek Dronów i zarejestrujesz się jako latający dron, a będziesz w domu i suchy w najbliższej przyszłości.

Przepisy dotyczące dronów w USA i Australii

Te wytyczne dotyczące dronów mają zastosowanie tylko w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych lub Australii, skorzystaj z poniższych linków, aby dowiedzieć się więcej na temat odpowiednich przepisów dotyczących dronów:

Przepisy dotyczące dronów w USA

Australijskie przepisy dotyczące dronów

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *