Drone XPro : Dron i aparat PowerEgg X w kształcie jajka to coś więcej niż elegancki wygląd

:

Chociaż większość dronów i kamer jest znana ze swoich specyfikacji, wiele z nich nie jest tak naprawdę znana ze swojej estetyki. Wyzwaniem dla normy jest PowerEgg X, dron w kształcie jajka, zestaw aparatu i statywu. Jego elegancki wygląd, pasujący do wcześniejszych przyciągających wzrok dronów firmy PowerDolphin i PowerRay, z pewnością przykuł naszą uwagę podczas CES 2020.

PowerEgg X, owinięty w literalną obudowę w kształcie jajka, może zostać „pęknięty” z jednej strony (właściwie nie złamany), aby odsłonić 3-osiową stabilizowaną gimbal kamerę. Obudowa doskonale ukrywa ten aparat, chociaż wolałbym wokół niego dodatkową kulę ochronną. Otwarcie jajka z drugiej strony ujawnia zarówno komorę baterii, jak i boczne adaptery mocujące. Proces „pękania jaja” był dość prosty, a cud, że ten technologiczny kształt jajka ukrył aparat, nigdy dla mnie nie przygasł.

Chociaż nie mogliśmy przetestować drona ani kamery na targach CES 2020, PowerVision zademonstrował odporność PowerEgg X na warunki pogodowe. W przeciwieństwie do innych dronów, skrzydła można przyczepiać / odłączać. Ten wybór projektu oznaczał, że wokół samego jajka można umieścić ochronną skorupę, a następnie przymocować skrzydła. To, poza szeroką rozpiętością skrzydeł, pozwala PowerEggowi X latać w bardziej niesprzyjających warunkach pogodowych niż inne drony. Jednostka demonstracyjna przelatująca i unosząca się pod symulowanym wodospadem z pewnością uchwyciła strzały jednostek, których żaden inny dron nie byłby w stanie.

Podczas gdy tryb drona dla PowerEgg X był dostępny poprzez dołączenie dostarczonych śmigieł do ciała, dołączenie dołączonego mini-statywu lub uchwytu zmieniło PowerEgg X w przenośną konfigurację do vlogowania lub kamerę. Przełączanie orientacji było dość łatwe, a krzywizna jajka sprawiła, że ​​tryb kamery był szczególnie wygodny.

Chociaż nie byliśmy w stanie przetestować tych funkcji, PowerEgg X ma następujące interesujące specyfikacje i oprogramowanie:

  • Kamera 4K 60FPS UHD z transmisją obrazu w czasie rzeczywistym 1080p do telefonu.
  • W trybie dron ma czas lotu około 30 minut, ale ma znacznie dłuższą żywotność baterii w trybach ręcznych / statywowych (3,5 godziny).
  • Funkcja AI Face Recognition może być używana do śledzenia i śledzenia obiektów. Podczas demonstracji na CES uczestnicy poruszali się w tę iz powrotem, ale kamera (bez asystenta człowieka) płynnie podążała za tym tematem.

Przy oczekiwanej cenie 800 USD za zestaw podstawowy i 1250 USD za pełny zestaw (dostarczany z nogami do lądowania w celu przechwytywania wideo z wody), PowerEgg X jest w przybliżeniu równoważny cenie dronowi, punktowi i strzelaniu, oraz kamera. Niezależnie od tego, czy modele wielofunkcyjne, takie jak ta, w końcu zastępują specjalistyczny sprzęt fotograficzny, są już w powietrzu, ale w oparciu o nasze testy, można powiedzieć, że PowerEgg X ma wystarczająco wiele unikalnych funkcji, które sprawiają, że warto go zainteresować. Poza tym, że ma kształt jajka!

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *