Drone XPro : Premiera publicznej wersji beta Vermeer: ​​pierwsza aplikacja do lotu z obsługą AR

:

Poniżej znajduje się post gościnny gościa Sashy Rezviny z wiodącej firmy Aerobo.

Brian Streem i jego zespół wydali cztery lata latających dronów dla największych domów produkcyjnych w Hollywood. W tym czasie uważają, że odkryli fundamentalną wadę projektową dotyczącą sposobu działania dronów. Postanowili zbudować Vermeer, aplikacja drona rozszerzonej rzeczywistości, aby to naprawić.

„Ludzie nie dbają o drona. Dbają o aparat ”- mówi Streem. Vermeer przeprojektował lot kamerą wokół tej zasady. Użytkownik projektuje ścieżkę kamery, a dron autonomicznie nią lata.

Tarcie sterowania latającą kamerą

Latanie dronem jest fajne i wielu powiedziałoby, że latanie dronem jest łatwe. Ale jeśli naprawdę zależy Ci na uchwyceniu dokładnie tego zdjęcia lub filmu, który sobie wyobrażasz, rozczarujesz się, gdy będziesz latać dronem – i prawdopodobnie po raz trzeci, dziesiąty i setny.

Precyzyjne ujęcie wysokiej jakości wymaga niezależnej kontroli nad kamerą i dronem. Potrzebujesz albo dwóch osób, które potrafią się intuicyjnie poruszać, lub wytrenować się w wyjątkowym wielozadaniowości. Stwarza to barierę wejścia dla tych, którzy chcą naprawdę zdjęć lotniczych z Hollywood, i zniechęca wielu fotografów i operatorów do trzymania się rzemiosła.

Zespół Vermeer tworzy aplikację z obsługą AR, aby umożliwić dowolnej osobie, niezależnie od umiejętności technicznych, robienie zdjęć lotniczych lub filmów – niezależnie od tego, czy chodzi o kręcenie filmów, tworzenie treści czy kręcenie filmów marketingowych związanych z nieruchomościami.

Jak Vermeer wykorzystuje AR do uproszczenia lotu z kamery

Vermeer zmniejsza pole latania do rozsądnego rozmiaru – zaledwie 5 stóp na 5 stóp. Użytkownik widzi i współdziała z miniaturowym środowiskiem 3D za pośrednictwem ekranu swojego urządzenia z systemem iOS.

Wyspa Królików na Hawajach w miniaturowym modelu 3D widzianym przez ekran iPada Pro.

Wszystko, co użytkownik widzi na ekranie, znajduje się w kadrze kamery drona. Aby zaprojektować ujęcie, użytkownik może fizycznie popchnąć, obrócić lub podnieść telefon, aby utworzyć ścieżkę kamery przez otoczenie.

Gdy użytkownik jest zadowolony ze swojego strzału, może wysłać go do drona, aby wykonać samodzielnie. Materiał z drona będzie pasował do wcześniej wizualizowanego projektu.

Oprogramowanie wykorzystuje nową technologię rozszerzonej rzeczywistości do zmiany lotu drona. Użytkownik końcowy koncentruje się na tym, co znajduje się w kadrze i na tym, co robi kamera, nigdy nie martwiąc się przepustnicą ani kursem drona.

Tego rodzaju aplikacji nigdy wcześniej nie można było wykonać. Zespół zaczął tworzyć ten trójwymiarowy plac zabaw dla lotu drona w minutę ARKit stał się dostępny dla programistów iOS. Chociaż aplikacja jest wciąż oficjalnie rozwijana, entuzjaści dronów mogą zacząć latać i testować koncepcję aplikacji już dziś.

Przetestuj Vermeer Beta dla siebie

Aplikacja działa na wszystkich najnowszych urządzeniach iOS i wszystkich dronach prosum DJI.

Kompatybilne urządzenia iOS:

 • iPhone 7
 • iPhone SE
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone X
 • iPhone Xs
 • iPad Pro

Kompatybilne drony:

 • Phantom 3 Professional, Phantom 3 Advanced
 • Phantom 4, Phantom 4 Professional
 • Inspire 1 i Inspire 2 (wizjer wstępny jest zoptymalizowany pod kątem FOV dla obiektywu X7-24 mm i X5S-15 mm; wszystkie obiektywy są jednak obsługiwane)
 • Mavic Pro, Mavic Air, Mavic 2 Pro
 • Iskra

Zespół Vermeer opublikował publiczną wersję beta, aby mogli kontynuować rozwój z myślą o użytkownikach końcowych. Wierzą, że ta alternatywa dla obecnego sposobu latania dronem odniesie sukces tylko wtedy, gdy wrażenia użytkownika będą zbudowane wokół potrzeb prawdziwych ludzi.

Wypróbuj aplikację Vermeer już dziś dowładowanie go ze sklepu iOS.

Sasha Rezvina jest pisarką z Brooklynu, która bada skrzyżowanie technologii i sztuki. W trakcie swojej kariery współpracowała z ponad 30 firmami technologicznymi, aby pomóc im kształtować historie marki i opowiadać światu o swoich produktach. Obecnie jest dyrektorem ds. Marketingu w Aerobo, największej firmie wykonującej zdjęcia lotnicze w Stanach Zjednoczonych.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *