Drone XPro : Volocopter powiększa środki z serii C do 87 milionów euro

:

Do tej pory Volocopter, którego celem jest stworzenie pierwszej na świecie zrównoważonej i skalowalnej usługi mobilności w powietrzu w miastach, zebrał łączne fundusze w wysokości 122 milionów euro.

Volocopter powiększa środki z serii C do 87 milionów euro

Volocopter i DB Schenker, dostawca logistyki, ogłosili inwestycję w miejską mobilność lotniczą (UAM), ponieważ Volocopter rozszerza fundusze serii C do kwoty 87 milionów euro.

Fundusze zostaną przeznaczone na certyfikację VoloCity, zatrudniając więcej ekspertów branżowych oraz VoloDrone drugiej generacji, aby zapewnić komercjalizację produktu dronów ciężkich ładunków.

Volocopter opracowuje autonomiczne elektryczne samoloty do pionowego startu i lądowania (eVTOL), które będą oferować usługi taksówek powietrznych w największych miastach świata jako dodatek do istniejących opcji transportu. Niedawno firma wykonała publiczny lot nad zbiornikiem Marina Bay Reservoir w Singapurze, demonstrując dojrzałość swojej technologii.

„Jesteśmy przekonani, że technologia Volocopter może potencjalnie przenieść logistykę transportu w nowy wymiar dla naszych klientów”, powiedział Jochen Thewes, dyrektor generalny DB Schenker. „DB Schenker przetestował już pojazdy autonomiczne i elektryczne w kilku innowacyjnych projektach i w rzeczywistych operacjach. Dzięki integracji VoloDrone z naszym przyszłym łańcuchem dostaw będziemy w stanie zaspokoić popyt naszych klientów na szybkie, odległe dostawy neutralne pod względem emisji. Cieszymy się, że możemy być częścią tego dążenia do innowacji w fantastycznym zespole. ”

„Nowa struktura akcjonariuszy znacznie wzmacnia naszą globalną sieć partnerów strategicznych i finansowych. Realizacja miejskiej mobilności lotniczej dla pasażerów i towarów to wielka ambicja, a wraz z naszymi nowymi partnerami zapewniamy specjalistyczną wiedzę i niezbędne fundusze długoterminowe, aby ta innowacyjna forma mobilności stała się rzeczywistością ”- powiedział Florian Reuter, dyrektor generalny Volocopter.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *