Drone XPro : Drony dostarczały paczki do odległych alpejskich wiosek | Technologia

:

Francuska usługa pocztowa zaczęła wykorzystywać drony do dostarczania paczek do odległej alpejskiej wioski.

DPD, filia La Poste, twierdzi, że latanie paczkami za pomocą pilota jest bardziej niezawodne, szybsze i bezpieczniejsze niż jazda furgonetką po wąskich górskich drogach zimą, gdy często są one oblodzone lub zablokowane przez śnieg.

Dostawa dronem, który leci z prędkością około 30 km / h, zajmuje osiem minut na podróż w obie strony, w porównaniu z 30 minutami dla pojazdu.

Wystrzelony podczas normalnej rundy dostawy pocztą ze specjalnej platformy startowej i lądowania, która pojawia się z boku pojazdu, dron jest prowadzony do „bezpiecznego terminalu” w pobliżu wioski, gdzie zwalnia paczkę, którą ma odebrać klient, używając kod.

DPD rozpoczął badania nad możliwością wykorzystania dronów do realizacji dostaw w 2014 roku i od tego czasu doskonali technologię.

La Poste uzyskało zezwolenie francuskiego organu lotnictwa cywilnego na rozpoczęcie używania dronów, które mają sześć wirników elektrycznych, które można ładować za pomocą paneli słonecznych, oraz wbudowany system GPS do dostaw w regionie Isère w południowo-wschodniej Francji. Będą przewozić małe paczki między Fontanil-Cornillon do Mont-Saint-Martin, która znajduje się 760 m npm na północ od Grenoble w górach Chartreuse.

„Dostarczanie dronów w górach ma wiele zalet w porównaniu z dostawą furgonetką. Dla kierowcy, oprócz oszczędności czasu, istnieje mniejsze ryzyko na drogach, które są niebezpieczne, a czasem zablokowane, szczególnie zimą ”, powiedział DPD.

„Dla klienta gwarantuje to, że otrzyma paczkę, nawet jeśli droga jest nieprzejezdna. Wreszcie, ponieważ dron jest zasilany elektrycznie, nie emituje żadnego CO2) w tym chronionym środowisku naturalnym ”- dodał.

Dron używany przez La Poste we Francji.Dron jest wystrzeliwany ze specjalnej platformy startowej i lądowania, która wyłania się z boku pojazdu. Zdjęcie: Siavosh Hosseini / La Poste

DPD twierdzi, że dron ma wiele funkcji bezpieczeństwa, w tym „autonomiczny spadochron”, system antykolizyjny, kamerę i rejestrator lotu, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Może jednak przewozić tylko paczki o wadze poniżej 2 kg i wymiarach mniejszych niż 31 cm x 15 cm x 10 cm.

La Poste używa dronów do dostaw w regionie Var w południowej Francji, ale po raz pierwszy technologia została zastosowana w górach.

„Jedziemy w okresie zimowym, aw Alpach regularnie spadają opady śniegu, które mogą powstrzymać tradycyjne dostawy do Mont-Saint-Martin”, powiedział Le Parisien dyrektor Jean-Luc Defrance DPD.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *