Drone XPro : Florida Utility zmienia się w drony w celu konserwacji Powerline

:

(TNS) – Brzęczący jak komar na bezchmurnym niebie, dron w kształcie helikoptera w kształcie koszykówki unosi się nad liniami energetycznymi w pobliżu Spruce Creek Road.

Jego pilot, kierownik ds. Technologii Florida Power & Light, Eric Schwartz, stoi poniżej, trącając elementy sterujące, aby poprowadzić maleńką jednostkę w odległości kilku centymetrów od przewodów wysokiego napięcia i transformatorów na słupie, zanim płynnie skieruje ją na ziemię.

Jest to demonstracja procedury, która toczy się kilkanaście razy dziennie w dzielnicach hrabstw Volusia i Flagler oraz w całym kraju, Schwartz, dyrektor programu dronów FPL. Powiedział, że jest to technologia, która usprawniła prace konserwacyjne i naprawcze firmy energetycznej.

„Drony mają ogromną przewagę nad oceną tego sprzętu przede mną” – powiedział Schwartz, który pokazał działanie dronów FPL w ramach Krajowego Tygodnia Bezpieczeństwa Dronów, kampanii edukacyjnej świadomości zainicjowanej przez FAA.

„Dron pozwala nam widzieć widok 360 stopni z góry” – powiedział Schwartz. „Nasze linie zadają duże obrażenia z zasobów naturalnych spoza linii, których nie widać z ziemi”.

Podczas lotu drony zbliżają się do siebie, aby wykonać do 10 zdjęć urządzeń linii elektroenergetycznej pod każdym możliwym kątem. Drony rejestrują również obrazy w podczerwieni, które ostrzegają załogi o potencjalnych problemach z systemem, zanim zakłócą obsługę, powiedział Schwartz.

W następstwie huraganów drony umożliwiają załogom szybsze oszacowanie obrażeń w obszarach silnie uderzonych, początkowo niedostępnych dla ciężarówek kubełkowych i tradycyjnych zespołów naprawczych.

Głównym modelem drona FPL jest DJI Phantom 4 Pro, który jest wyposażony w aparat o rozdzielczości 20 megapikseli. Za około 2000 USD jest to jeden z bardziej przystępnych cenowo modeli na rynku, powiedział Schwartz.

„Te drony można kupić w sklepie Best Buy lub Amazon” – powiedział Schwartz. „Są jednymi z najtańszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie”.

Schwartz powiedział, że w 2018 roku firma energetyczna oceniła ponad 4000 mil napowietrznych urządzeń energetycznych za pomocą dronów. Jak dotąd powiedział, że w 2019 r. FPL pokonała ponad 12 000 mil.

„Średnio wykonujemy od 10 do 20 lotów dronami dziennie, które obejmują średnio od 5 do 10 mil, w zależności od obwodu”, powiedział Schwartz.

FPL zawiera umowy z 14 firmami na zapewnienie pilotów dronów posiadających licencję komercyjną, którzy są również wewnętrznie przeszkoleni i certyfikowani przez firmę energetyczną. Schwartz powiedział, że rotacyjna załoga złożona z 60 pilotów zajmuje się typowym obciążeniem.

Zdaniem Schwartza piloci muszą złożyć plan lotu do FAA i muszą operować dronami w linii wzroku, która rozciąga się od „mil do mil”, generalnie operując od bieguna zasilania do bieguna.

Klienci FPL w obszarach, w których będą pracować załogi dronów, są powiadamiani za pomocą automatycznych wiadomości telefonicznych, że takie prace rozpoczną się w ich sąsiedztwie w ciągu najbliższych 10 dni, powiedział Schwartz. Powiedział, że firma średnio od 20 000 do 60 000 połączeń tygodniowo.

„Otrzymujemy mieszaną reakcję„ od klientów ”, podobnie jak w przypadku każdego rodzaju nowej technologii”, powiedział Schwartz. „Otrzymujemy połączenia od zainteresowanych klientów”.

W odpowiedzi firma ciężko pracuje, aby ujawnić, że praca jest oficjalnie sankcjonowana przez FPL.

Załogi noszą odznaki kontrahentów FPL, pomarańczowe kamizelki odblaskowe i kaski ozdobione logo firmy. Podróżują pojazdami, które również posiadają insygnia firmy.

Ponadto FPL przeprowadziła grupy fokusowe na początku tego roku, aby lepiej zrozumieć obawy klientów.

„Chcemy poprawić naszą komunikację” – powiedział Schwartz. „Chcemy, aby klienci zrozumieli, w jaki sposób jest to dla nich korzystne”.

© 2019 The News-Journal, Daytona Beach, Floryda. Dystrybucja: Tribune Content Agency, LLC.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *