Drone XPro : Liga Europy zatrzymana przez drona niosącego ormiańską flagę – ProSoccerTalk

:

W poniedziałek wiceprezes FIFA powiedział, że międzynarodowa piłka nożna może być rozgrywana dopiero w 2021 r. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią pandemii wirusa koronawirusa i konieczności umożliwienia wznowienia rozgrywek klubowych.

(WIĘCEJ: Włoski FA zamierza przetestować graczy przed sezonem ponownego otwarcia w maju)

Victor Montagliani, Kanadyjczyk, który jest prezesem organu zarządzającego dla Ameryki Północnej i Środkowej oraz Karaibów, kieruje grupą roboczą FIFA formułującą plany radzenia sobie z konsekwencjami największego sportu na świecie, który został w dużej mierze zamknięty od zeszłego miesiąca.

FIFA odwołała już mecze między krajami, które miały zostać rozegrane w marcu i czerwcu. Montagliani, prezes CONCACAF, uważa, że ​​okna meczów reprezentacji we wrześniu, październiku i listopadzie mogą zostać złomowane.

„Osobiście uważam, że może to być trudne wyzwanie, nie tylko ze względu na problemy zdrowotne na całym świecie i różne stopnie przygotowania, ale także zobowiązanie się do podróży międzynarodowych, gdy tylko wrócimy” – powiedział Montagliani wywiad z The Associated Press. „Myślę, że futbol krajowy jest priorytetem. Wciąż jest w książkach wrzesień, ale chciałbym powiedzieć, że nie jestem pewien, czy jest tam na solidnym gruncie, w którym obecnie panują trendy ”.

Powrót fanów na zapełnione stadiony może zależeć od gotowości szczepionki na chorobę COVID-19 – i może to nastąpić dopiero w 2021 r.

(WIĘCEJ: podsumowanie plotek na temat transferu w poniedziałek | niedziela | sobota)

„Jeśli otrzymamy zielone światło, aby zagrać w piłkę nożną. Bardzo wątpię, że pierwszy mecz piłki nożnej odbędzie się z kibicami. Po prostu tego nie widzę. Myślę, że byłoby to ogromne ryzyko – powiedział. „Jestem pewien, że będzie to stopniowe podejście, tak jak reszta społeczeństwa będzie wtedy pod względem nas próbujących wrócić do normalności tutaj”.

Pełne wznowienie gry w piłkę nożną w 2020 roku może nie być możliwe w częściach świata najbardziej dotkniętych pandemią, w tym w Europie i Ameryce Północnej.

„Jeśli weźmiesz to ponad granice międzynarodowe, to poważny problem”, powiedział Montagliani. „I tak, oczywiście, zawsze istnieje taka możliwość”.

Sześciokątna CONCACAF, która określa trzy bezpośrednie kwalifikacje regionu, rozpocznie się jesienią, gdy każdy kraj rozegra dwie mecze we wrześniu, październiku i listopadzie. Rywalizują Stany Zjednoczone, Meksyk, Kostaryka, Jamajka, Honduras oraz Salwador lub Kanada.

Harmonogram zostanie omówiony dalej przez grupę roboczą składającą się z sześciu konfederacji.

(WIĘCEJ: Tottenham podejmuje decyzję o odwróceniu pracowników w następnych dniach)

„Jestem przekonany, że marcowe okno w 2021 roku będzie w porządku”, powiedział Montagliani. „Priorytetem jest pomoc naszym ligom narodowym. następnie spójrz na nasze wydarzenia. ”

Format kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze może wymagać skrócenia w czasie, aby móc grać w mecze.

„Prawdopodobnie będziemy musieli poważnie zastanowić się nad przeformatowaniem niektórych naszych wydarzeń”, powiedział Montagliani. „Jesteśmy zaangażowani w naszą ostatnią czwórkę (w Lidze Narodów). Ale mamy też inne wydarzenia, które prawdopodobnie musimy przeanalizować, czy to niektóre z naszych konkursów młodzieżowych, nawet nasze kwalifikacje do Mistrzostw Świata, gdzie musimy, biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo, sprawdzić, jak to by działało sytuacja, w której kalendarz jest teraz krótszy niż się spodziewaliśmy. ”

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *