Drone XPro : DJI wprowadza nowe drony dla rolnictwa, przemysłu i pomocy humanitarnej

:

Dziś drony są wykorzystywane nie tylko do fotografii. Światowy lider DJI udowodnił, że dzięki swoim najnowszym produktom przeznaczonym do rolnictwa i pomocy w przypadku katastrof.

Trzy nowe drony zaprezentowane podczas konferencji DJI AirWorks w Los Angeles zostały zaprojektowane, aby pomóc firmom i agencjom rządowym we wdrażaniu technologii dronów w swoich operacjach.

Uczestnikami konferencji byli Straż Pożarna w Los Angeles, Corteva Agriscience, DroneDeploy, Marathon Petroleum i Microsoft.

Nowe produkty to:

Dron Phantom 4 Multispectral – Pierwszy na świecie w pełni zintegrowany wielospektralny dron obrazowy zbudowany do zasilania następnej generacji rolnictwa i umożliwiający bardziej wydajne zarządzanie gruntami środowiskowymi.

Dron DJI Agras T16 – Globalne wprowadzenie wiodącego dronu natryskowego DJI do zastosowań w rolnictwie, który ułatwia precyzyjne nakładanie płynów, takich jak nawozy i pestycydy, na uprawy polowe i sady.

Program usuwania skutków katastrof DJI – Nowa inicjatywa polegająca na szybkim wyposażeniu osób udzielających pierwszej pomocy w technologię dronów DJI oraz wsparcie podczas misji reagowania na klęski żywiołowe i misje ratownicze w przypadku pożarów, huraganów, powodzi, tornad i trzęsień ziemi.

„W ciągu ostatniego roku DJI koncentrowało się na dostarczaniu technologii dronów klasy korporacyjnej, która umożliwia niektórym najbardziej wyrafinowanym firmom i agencjom rządowym w Ameryce bezpieczne i bezpieczne wdrażanie technologii dronów w ich codziennych operacjach” – powiedział Mario Rebello, wiceprezes ds. Obu Ameryk Menedżer regionalny w DJI.

„W tym roku naszym celem jest oddanie naszych łatwych w użyciu dronów rolnikom, agronomom i zarządcom gruntów, aby pomóc w zarządzaniu ich ziemią w bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska sposób, jednocześnie upewniając się, że wyposażymy ratowników w dostęp do najlepsze w branży narzędzia i wspierające ich potrzebę szybkiego reagowania i ratowania życia podczas klęsk żywiołowych. ”

Konferencja DJI AirWorks była także okazją dla firm i organizacji do zaprezentowania swoich technologii i podejść, które zintegrowały podczas wdrażania dronów.

Obejmują one:

Systemy FLIR wprowadził MUVE C360, pierwszy w branży detektor wielogazowy w pełni zintegrowany z dronem DJI Matrice 210, który zmieni sposób, w jaki zespoły reagowania kryzysowego podchodzą do incydentów chemicznych, przemysłowych i środowiskowych, zapewniając nowy poziom bezpieczeństwa, znacznie skracając czas do działania, oraz zapewniając pełniejszą ocenę w sytuacjach, w których liczy się każda sekunda.

Microsoft zademonstrował, w jaki sposób organizacje mogą wykorzystywać swoje technologie, w tym Azure IoT Edge i Azure Cloud, aby usprawnić bezpieczne wdrażanie flot dronów DJI.

Corteva Agriscience i DroneDeploy podzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi skalowania i zarządzania flotą prawie 500 dronów, co stanowi jedno z największych wdrożeń dronów w branży rolniczej na świecie.

The Straż pożarna w Los Angeles pokazał, w jaki sposób wykorzystuje technologię dronów jako narzędzie do reagowania w sytuacjach awaryjnych i gotowości w różnych sytuacjach, w tym do identyfikacji punktów krytycznych i mapowania powietrznego w celu reagowania na pożar, a także reagowania na incydenty w celu szybkiego ratowania wody, operacji hazmat oraz miejskich misji poszukiwawczych i ratowniczych .

Amerykański Instytut Paliw i Marathon Petroleum ujawnili swoje wysiłki w celu zdefiniowania najlepszych praktyk i wspólnych doświadczeń w zakresie wykorzystania technologii dronów w przemyśle naftowym i gazowym, a także pokazali, w jaki sposób drony są wykorzystywane do promowania bezpieczeństwa pracowników podczas inspekcji dróg wodnych i stosów pochodni.

DJI wprowadziło także nowe narzędzia dla programistów, aby umożliwić im tworzenie nowej technologii dronów za pomocą DJI X-Port.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *