Xone Phone : Wiadomości w AIR – Dział usług informacyjnych, All India Radio News

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Poranne wiadomości

0830 HRS
05.05.2020

NAGŁÓWKI,

|| <<> <>> ||

Premier Narendra Modi podkreślił skoordynowane podejście do walki z COVID-19. Przemawiając wczoraj na wirtualnym szczycie ruchu niezaangażowanego za pośrednictwem wideokonferencji, powiedział, że ludzkość stoi w obliczu poważnego kryzysu w następstwie pandemii COVID-19, a NAM może się do tego przyczynić. Powiedział, że ruch niezaangażowany może pomóc w promowaniu globalnej solidarności i musi pozostać integracyjny.

„Dzisiaj ludzkość stoi w obliczu najpoważniejszego kryzysu od wielu dziesięcioleci. W tej chwili ruch niezaangażowany może pomóc w promowaniu globalnej solidarności. NAM często był głosem moralnym świata. Aby zachować tę rolę, NAM musi pozostać włączającym. COVID, potrzebujemy nowego szablonu globalizacji opartego na sprawiedliwości, równości i ludzkości ”.

Na szczycie premier wezwał społeczność globalną do walki z problemami „terroryzmu” i „fałszywych wiadomości”.

„Nawet gdy świat walczy z COVID-19, niektórzy ludzie są zajęci rozprzestrzenianiem innych śmiertelnych wirusów. Takich jak terroryzm. Fałszywe wiadomości i filmy dokumentalne dzielące społeczności i kraje. Chcę jednak skupić się wyłącznie na pozytywach. Na tym, co my ruch może zrobić razem, aby pomóc światu w walce z kryzysem zdrowotnym ”.

Modi powiedział, że Indie są uważane za światową aptekę, zwłaszcza jeśli chodzi o leki po przystępnych cenach, pomimo własnych potrzeb podczas pandemii COVID 19. Powiedział, że podczas kryzysu Indie pokazały, w jaki sposób demokracja, dyscyplina i decyzyjność mogą się łączyć, aby stworzyć prawdziwy ruch ludowy.

„Indie stanowią jedną szóstą ludzkości. Jesteśmy krajem rozwijającym się i wolnym społeczeństwem. Podczas tego kryzysu pokazaliśmy, jak demokracja, dyscyplina i determinacja mogą się łączyć, aby stworzyć prawdziwy ruch ludowy”.

<> <> <>

Dotychczas w kraju zgłoszono 42 tysiące 836 świeżych potwierdzonych przypadków COVID-19. Spośród nich 11761 pacjentów wyzdrowiało po leczeniu i zostało wypisanych ze szpitala, a 1389 pacjentów zmarło.

Przedstawiciel mediów w New Delhi, urzędnik Ministerstwa Zdrowia powiedział, że aż 1074 pacjentów z COVID-19 wyzdrowiało w ciągu ostatnich 24 godzin, co jest najwyższą liczbą odzysków odnotowaną w ciągu jednego dnia.

Powiedział, że czas podwojenia liczby przypadków COVID19 skrócił się z 3,4 przed zamknięciem do 12 dni.

W kwestii pobierania opłaty za przejazd pociągiem powiedział, że rząd centralny nigdy nie mówił o pobieraniu opłaty za przejazd pociągiem dla pracowników. Powiedział, że 85 procent taryfy pokrywane jest przez indyjskie koleje, a 15 procent przez odpowiedni rząd stanowy.

Urzędnik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział, że rząd zwrócił się do Stanów o dopilnowanie, by nie występowały problemy w ruchu ładunków między państwami. Powiedziała, że ​​w przypadku jakichkolwiek trudności kierowcy i przewoźnicy mogą skontaktować się z pokojem kontrolnym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych nr 1930 i infolinią NHAI nr 1033, aby złożyć skargę dotyczącą blokady.

Podczas odprawy przewodniczący grupy uprawnionej 6 opowiedział, w jaki sposób grupa współpracuje z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, organizacjami pozarządowymi, w celu walki z covid19 i zmobilizował ponad 92 tysiące organizacji pozarządowych oraz organizacji społeczeństwa obywatelskiego, wzywając je do pomocy państwom i okręgom w identyfikowaniu hotspotów , pomagając pracownikom migrującym i innym potrzebującym.

<> <> <>

Minister zdrowia i opieki społecznej dr Harsh Vardhan dokonał wczoraj przeglądu wideokonferencji pod kątem przygotowań i środków ograniczających zarządzanie COVID-19 w Madhya Pradesh.

Rozmawiał także o różnych kwestiach z ministrem stanu Minottem Zdrowia Narottamem Mishrą w obecności wyższych urzędników zarówno Centrum, jak i państwa ds. Zarządzania COVID-19. Raport:

Minister centralny zapewnił, że poprzez Krajową Misję Zdrowia zapewni pełne wsparcie rządowi stanu w celu wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej w ramach natychmiastowych i długoterminowych środków. Dr Harsh Vardhan docenił także urzędników administracji i zdrowia Indore za skuteczne wykorzystanie aplikacji Sarthak i Arogya-Setu. Madhya Pradesh Minister Zdrowia i Opieki Społecznej zwrócił się do ministra centralnego z prośbą o zatwierdzenie propozycji dotyczącej pakietu pomocy dla 1200 raków Rs w celu kontroli zakażeń COVID19. Tymczasem podczas kolejnej wideokonferencji prezydent BJP JP Nadda, ministrowie Unii Narendra Singh Tomar, Prahlad Joshi, Arjun Meghwal i główny minister Shivraj Singh Chauhan omówili sytuację Indore z lokalnym deputowanym Shankarem Lalwanim. Sanjeev Sharma, AIR News, Bhopal. ”

<> <> <>

W Radżastanie liczba osób uwalniających się od infekcji koroną gwałtownie rośnie. Do tej pory 47 procent wszystkich zarażonych pacjentów w tym stanie stało się wolnych od infekcji. Więcej od naszego korespondenta:

„Do tej pory tysiące 438 osób w stanie zostało przebadanych negatywnie. 972 osób zostało zwolnionych ze szpitali. Przypadki korony odnotowano w 29 z 33 okręgów stanu, z czego liczba aktywnych przypadków w 16 okręgach wynosi zaledwie 5 lub mniej. Tymczasem w stanie tym zgłoszono wczoraj 175 nowych przypadków COVID 19. Liczba zarażonych wzrosła do 3061. Najwyższe 89 przypadków zgłoszono z Jodhpur wczoraj. Liczba zarażonych osób w Jaipur przekroczył tysiąc. Główny minister Ashok Gehlot powiedział, że ludzie powinni postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi trzeciego etapu blokady. Jitendra Dwivedi, AIR News, Jaipur. ”

<> <> <>

W Himachal Pradesh potwierdzono jeden nowy przypadek pozytywnego kowboja 19 z okręgu Mandi, zwiększając całkowitą liczbę aktywnych pacjentów w tym stanie do dwóch. Do tej pory 41 pacjentów uzyskało pozytywny wynik w kierunku COVID 19, jednak 34 pacjentów zostało wyleczonych. Zgłoszono również jedną śmierć w tym stanie z powodu wirusa. Tymczasem rząd państwa zapewnia wszelką możliwą pomoc mieszkańcom tego państwa, którzy utknęli w różnych częściach kraju z powodu blokady w wyniku pandemii COVID-19.

„Świeży pozytywny przypadek COVID 19 został odnotowany po prawie dziesięciu dniach w wiosce Drubal w JoginderNagar w okręgu mandi. W związku z infekcją cały obszar w promieniu 3 km od wioski został ogłoszony jako strefa przechowawcza, w której ruch nie będzie dozwolony mając na uwadze, że 2 km później ogłoszono strefę buforową, w której będzie dozwolony ograniczony ruch. Tymczasem w ciągu ostatnich dwóch dni 2553 osoby z Himachal Pradesh zostały sprowadzone z Chandigarh, Mohali i panchkuli. Wszystkie te osoby są badane medycznie pod kątem występowania grypy Objawy chorobowe, a następnie dopuszcza się je do kwarantanny domowej. Sanjeev Sundriyal, AIR News, Shimla. ”

<> <> <>

W Gudżaracie zgłoszono wczoraj ogółem 376 przypadków, zwiększając całkowitą liczbę przypadków do 5804. 256 zgłoszono 256 nowych przypadków z samego Ahmedabadu, dzięki czemu miasto przekroczyło 4000 marek w stosunku do liczby przypadków covid-19. Nasz korespondent donosi, że 29 stanów zostało zgłoszonych w stanie z powodu COVID-19 wczoraj, z czego 26 zgonów zgłoszonych tylko z samego Ahmedabadu. Departament Zdrowia stwierdził, że jest to jak dotąd najwyższa liczba ofiar śmiertelnych w ciągu jednego dnia.

„Główna Sekretarz Departamentu Zdrowia Jayanti Ravi powiedziała, że ​​próby solidarności są zatwierdzonymi przez WHO badaniami klinicznymi związanymi z Covid 19, które są przeprowadzane w 100 krajach. Powiedziała, że ​​BJ Medical College z siedzibą w Ahmedabad rozpoczęło proces rejestracji pacjentów na badanie COVID 19 a proces ten wkrótce rozpocznie się w pozostałych czterech instytucjach medycznych w stanie, w tym w szpitalu SVP, college'u medycznym GMERS Vadodara, nowym szpitalu cywilnym Surat i PDU college'u Rajkot. Wpływ czterech podstawowych leków stosowanych w leczeniu Covid 19, w tym hydroksychlorochina będzie badana na szlakach. Powiedziała, że ​​wyniki mogą pomóc w badaniu różnych czynników, takich jak śmiertelność, czas trwania leczenia, wsparcie respiratora itp. Tymczasem policja stanowa zintensyfikowała czujność w czerwonych strefach. DGP Shivanand Jha powiedział, że będzie być dodatkowym czuwaniem w sprawie przemieszczania się ludzi w nocy. Do tej pory rząd wysłał około 21 tysięcy imigrantów do swoich stanów macierzystych 11 specjalnymi pociągami Shramik Express. APARNA KHUNT, AIR NEWS, AHMEDABAD. ”

<> <> <>

The Rząd Delhi nałożył 70 procent specjalnej opłaty koronowej na maksymalną cenę detaliczną alkoholu w stolicy kraju. Decyzja zwiększy dochody rządu miasta, które zostały uderzone z powodu blokady COVID-19.

<> <> <>

Rząd Uttar Pradesh uruchomił specjalny portal do rejestracji osób, które utknęły w innych częściach kraju z powodu blokady i chcą wrócić do swoich rodzinnych miejsc w państwie. Strona internetowa to jansunwai.up.nic.in i każdy, kto chce wrócić do Uttar Pradesh lub chce wrócić z Uttar Pradesh, może podać szczegółowe informacje. Mamy raport:

„Tego rodzaju platforma była potrzebna na godzinę, ponieważ wiele osób narzekało, że nie mają pojęcia, z kim się skontaktować, jeśli chcą wrócić na swoje miejsce. Teraz osoby, które chcą podróżować z Uttar Pradesh lub chcą wrócić do Uttar Pradesh będzie musiał wypełnić formularze na stronie internetowej i podać odpowiednie dane. Ludzie będą również musieli podać dane medyczne i historię, w tym okres spędzony w centrum kwarantanny, jeśli takie istnieją. Muszą również podać dane kontaktowe wszystkich osób w miejsca docelowego i muszą zobowiązać się, że gdy dotrą do swojego rodzinnego miejsca, nie będą mieli żadnych obiekcji co do pobytu w centrach kwarantanny. Jeśli jakakolwiek informacja zostanie znaleziona błędna, wówczas można podjąć przeciwko niej działania w związku z epidemią. Rejestracja na samym portalu nie można ubiegać się o zezwolenie na podróż i za każdym razem, gdy właściwy organ zezwoli na podróż, osoba zostanie o tym poinformowana. Ta sama usługa będzie dostępna na telefonie komórkowym z Androidem nie od dzisiejszego popołudnia SUSHIL CHANDRA TIWARI, AIR NEWS, LUCKNOW. ”

<> <> <>

Minister rozwoju obszarów wiejskich Unii i Panchayati Raj Narendra Singh Tomar uruchomili wczoraj „The Saras Collection” na portalu Government e Marketplace (GeM) w New Delhi. Kolekcja Saras prezentuje codzienne produkty użytkowe wytwarzane przez wiejskie grupy samopomocy (SHG) i ma na celu zapewnienie SHG na obszarach wiejskich dostępu do rynku kupującym z rządów centralnych i stanowych. Jest to wyjątkowa inicjatywa GeM i Deen Dayal Antyodaya Yojana-National Rural Livelihoods Mission (DAY-NRLM).

W ramach tej inicjatywy sprzedawcy SHG będą mogli wymienić swoje produkty w 5 kategoriach produktów, a mianowicie rękodzieła, krosna ręcznego i tekstyliów, akcesoriów biurowych, artykułów spożywczych i spiżarni oraz higieny osobistej.

<> <> <>

Wiele stanów realizuje zapowiedzianą przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych relaksację dotyczącą trzeciej fazy blokady, która weszła w życie wczoraj. Niektóre działania są dozwolone w strefach zielonych, pomarańczowych i czerwonych z pewnymi ograniczeniami. Relaksacje te miały na celu złagodzenie trudności, jakie napotykają codzienne zakłady, pracownicy migrujący i inne osoby w niebezpieczeństwie.

<> <> <>

Władze stanu Telangana podjęły się zadania przywiezienia do domu setek studentów, którzy utknęli w innych stanach z powodu zablokowania i wysyłania pracowników migrujących do swoich krajów ojczystych na zasadzie pierwszeństwa. Działalność rozpoczęła się po relaksach ogłoszonych przez ministerstwo spraw wewnętrznych Unii. Więcej od naszego korespondenta:

„Ponad 600 studentów, którzy utknęli w Andhra Pradesh i Maharastra z powodu blokady, zostało sprowadzonych do domu do Telangana w ponad 20 autobusach późnym wieczorem. Wyjechali do miasta Nandyal w sąsiednim stanie Andhra Pradesh na coaching w egzaminach bankowych przed blokadą. Autobusy przewożące studentów wjechały wczoraj wieczorem na granicę stanu w Mahabubnagar Władze poinformowały, że po kontroli zdrowia osoby bez objawów koronawirusa zostaną wysłane do swoich wiosek na kwarantannę domową przez dwa tygodnie. aby sprowadzić kolejną grupę 30 studentów, którzy zostali uwięzieni w Amarawathi w Maharastrze autobusem. W międzyczasie rząd stanowy ogłosił, że codziennie przez tydzień będzie eksploatowanych 40 specjalnych pociągów ze stanu, aby odesłać pracowników migrujących z powrotem do ich stanów. pociągi będą obsługiwane z różnych części stanu, w tym Hyderabad, Warangal, Khammam, Ramagundam i Damaracharla do stanów takich jak Bihar, Odisha, West B engal i inni. Policja wydaje listy zezwoleń pracownikom migrującym, którzy chcą ponieść koszty podróży, a migranci wyjeżdżają prywatnymi autobusami. Lakshmi, AIR News, Hyderabad. ”

<> <> <>

Stan Karnataka rozpoczął trzecią fazę blokady z kilkoma relaksacjami w ruchu. Ludzie mogą podróżować po Bengaluru bez karnetów między 7.00 a 19.00. Działalność przemysłowa, prace budowlane, samodzielne sklepy rozpoczęły się od wczoraj. Więcej od naszego korespondenta:

„Minister edukacji medycznej Dr.K Sudhakar poinformował, że rząd przeprowadzi ankietę w celu zebrania danych zdrowotnych wszystkich członków rodziny, aby pomóc rządowi we wdrażaniu różnych programów ukierunkowanych na obywateli. Jako projekt pilotażowy zostanie on najpierw wdrożony w Chickballapur. Sadananda Gowda, unijna minister ds. Chemikaliów i nawozów, pomogła emerytowanej dyrektorce szkoły w Bengaluru w zaopatrzeniu jej córki w środki ratujące życie w USA Członek parlamentu Tejasvi Surya zwrócił się do ministra Unii o pomoc w tym zakresie. rupii wczoraj od ludzi znalezionych w mieście bez maski. Suma tysiąca rupii jest nakładana na grzywnę przeciwko ludziom, którzy nie noszą masek. Sudhindra, AIR News, Bengaluru. "

<> <> <>

Na terytorium Unii Dżammu i Kaszmiru Administracja Okręgu Baramulla w Dolinie Kaszmirskiej nieustannie stara się dotrzeć do mieszkańców wsi, zwłaszcza robotników wiejskich w dzielnicy, aby złagodzić ich cierpienia po wybuchu pandemii Cornavirus i panującej blokady. Więcej od naszego korespondenta:

„Starając się zapewnić pracę na wsi po katastrofie COVID-19, administracja powiatowa Baramulla wznowiła szereg prac rozwojowych w kieszeniach wiejskich okręgu zgodnie z ustawą Mahatma Gandhi o krajowej gwarancji zatrudnienia na obszarach wiejskich. Prace budowlane trwają około 194 r. W ramach programu trwa Panchayat Halqas z 402. We wszystkich tych Panchayat Halqas zatrudniono około 3160 niewykwalifikowanych pracowników, a miesięczne wynagrodzenie przewidziano za około 312 prac. W międzyczasie Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich Baramulla rozdzielił około pięciu tysięcy 2400 lakh maski na obszarach wiejskich, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. To jest Sunil Koul dla AIR News z Srinagar. ”

<> <> <>

Tamil Nadu zanotował wczoraj najwyższy w historii poziom 527 nowych przypadków Covid19, co łącznie wynosi 3550. Testy jednodniowe po raz pierwszy przekroczyły 12 tysięcy 800. Tymczasem, jako pozytywny rozwój, w górskiej miejscowości wypoczynkowej Kodaikanal w tym stanie przywrócono ekosystem ze względu na warunki blokady. Raport naszego korespondenta:

„The Queen of Hill Resorts Kodaikkanal oddycha spokojnie po zamknięciu. Wizualna uczta różnorodnych kolorowych ptaków ćwierkających wesoło rozwija się teraz całkiem otwarcie w kurorcie górskim. Na wzgórzach znajdują się setki gatunków ptaków, z których każdy ukazuje piękno przyroda w swoim własnym stylu. Wszyscy są na otwartej przestrzeni, ciesząc się swoją nowo odkrytą wolnością. Nawet dzikie bydło krąży swobodnie w malowniczych miejscach publicznych, które były wcześniej niewyobrażalne. Stada słoni są postrzegane jako pielęgnujące i cieszące się brakiem ryczącego rogu wędrując pojazdami na kolanach podnóża. Kiedy ludzie są w domu, pierwotni mieszkańcy ziemi, tacy jak zwierzęta i ptaki, wychodzą bez strachu i spacerują spokojnie nawet w nietypowych miejscach. Jeśli wszyscy połączą ręce, aby zachować tę nieskazitelną chwałę nawet po zakończeniu pandemii Covid19 spowodowałoby, że natura uśmiechałaby się do wszystkich żywych istot, w tym ludzi. Dzięki wkładom PTC Kamalakkannan, Jayasingh, AIR News, Chennai. ”

<> <> <>

Organizacja Badawczo-Rozwojowa Obrony DRDO opracowała wieżę do dezynfekcji ultrafioletowej do szybkiej i wolnej od chemikaliów dezynfekcji obszarów o wysokiej podatności na infekcje. Ministerstwo Obrony stwierdziło, że urządzenie o nazwie UV blaster to środek do dezynfekcji powierzchni na bazie ultrafioletu zaprojektowany i opracowany przez Laser Science and Technology Center. UV Blaster jest przydatny na zaawansowanych technologicznie powierzchniach, takich jak sprzęt elektroniczny, komputery i inne gadżety w laboratoriach i biurach, które nie nadają się do dezynfekcji metodami chemicznymi.

<> <> <>

Rząd Indii będzie obsługiwał dwa specjalne loty z ZEA do Indii w dniu 7 maja 2020 r. Dla tych Indian, którzy zostali uwięzieni w trudnej sytuacji z powodu rozprzestrzeniania się globalnej pandemii.

W oświadczeniu prasowym Konsulat Generalny Indii w Dubaju powiedział, że będzie jeden lot z Abu Zabi do Kochi, a drugi z Dubaju do Kozhikode w dniu 7 maja 2020 r. W celu ewakuacji Indian, którzy zostali uwięzieni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z różnych powodów.

Prawie dwie lakh osoby zarejestrowały się w indyjskich misjach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby wrócić do kraju w ciągu ostatnich kilku dni. Więcej z naszego korespondenta:

W rozmowie z ambasadorem AIR Pavan Kapoor powiedział, że tworzona jest pierwsza lista zagrożonych obywateli. Priorytetowo traktowani będą pracownicy w trudnej sytuacji, osoby starsze, pilne przypadki medyczne, kobiety w ciąży i inne osoby pozostawione w trudnej sytuacji. W czasie globalnej pandemii pierwszy lot ewakuacyjny ma wystartować 7 maja, gdzie będzie jeden lot z Abu Zabi do Kochi, a drugi z Dubaju do Kozhikode. Ambasada / konsulat kontaktują się bezpośrednio z osobami na listach pasażerów bezpośrednio przez e-mail / telefon. Lista jest tworzona od osób, które wcześniej zarejestrowały się na stronie internetowej misji indyjskich w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Maksymalna liczba osób zarejestrowała się w stanie Kerala. Kontrola bezpieczeństwa pasażerów odbywałaby się przed lotem. Tylko pasażerowie bezobjawowi mogliby podróżować. Ta lista zostanie przekazana Air India, która wyda bilet lotniczy na podstawie płatności. KANCHAN PRASAD, AIR NEWS, DUBAJ. ”

<> <> <>

Przeprowadzono 443 loty Lifeline Udan w celu zapewnienia dostaw podstawowych i medycznych materiałów eksploatacyjnych na terenie całego kraju. Ministerstwo lotnictwa cywilnego powiedział, że loty Lifeline Udan są przewożone w celu transportu niezbędnych ładunków medycznych do odległych części kraju, aby wesprzeć wojnę Indii z COVID-19, ze szczególnym uwzględnieniem regionu północno-wschodniego, terytoriów wyspiarskich i stanów na wzgórzach. Do tej pory przewieziono 821 ton ładunku na ponad czterech lakh 34 tysiącach kilometrów.

<> <> <>

Aby uchronić się przed rozpowszechnianiem fałszywych wiadomości na różnych platformach, przedstawiamy nasz segment dotyczący sprawdzania faktów i pogromców mitów.

Rozmawiając z wiadomościami AIR, dr. Karshary obalił mit, że COVID19 nie rozprzestrzenia się po jedzeniu niewegetariańskich produktów żywnościowych, a także radził jeść odpowiednio ugotowane jedzenie.

<> <> <>

W naszej serii „Expert Speak” w All India Radio przedstawiamy opinie wiodących ekspertów medycznych na temat COVID-19.

W rozmowie z AIR News dr Uma Kumar, kierownik działu reumatologii, AIIMS zaproponowała ludziom przestrzeganie dystansu społecznego, higieny rąk i etykiet kaszlu.

<> <> <>

Dr K Srinath Reddy, prezes indyjskiej Fundacji Zdrowia Publicznego, powiedział: Indie mają znacznie lepszą pozycję w porównaniu z resztą świata, jeśli chodzi o przypadki COVID-19, a podjęte środki przynoszą rezultaty.

<> <> <>

Dział usług informacyjnych All India Radio w swoim dwujęzycznym programie telefonicznym na żywo dzisiaj (05.05.2020) przedstawi specjalny program dyskusyjny na temat Covid-19.

Słuchacze mogą zadawać pytania ekspertom pod bezpłatnym numerem telefonu: 1800-115767 (Powtórz 1800-115767). Możesz również zadawać pytania pod numerem telefonu: 011: 2331-4444 (Powtórz 011: 2331-4444) i zamieszczać zapytania na naszej Twitterze: @airnews s #tag Askair.

Można to usłyszeć dziś wieczorem na złotym kanale FM i na dodatkowych częstotliwościach od godziny 22:25. Ten program będzie również dostępny na naszej stronie internetowej NEWS ON AIR DOT COM oraz na naszym kanale YouTube NEWSONAIROFFICIAL. Możesz również śledzić nas w aplikacji NEWSONAIR dla s.

<> <> <>

Słynna aktorka Raveena Tondon apeluje do ludzi, aby pozostali w domu, spędzili trochę czasu z rodziną i postępowali zgodnie z instrukcjami rządu.

<> <> <>

Sekretarz Generalny ONZ António Guterres powiedział wczoraj, że rażące kłamstwa rozprzestrzeniają się w Internecie w przerażającym tempie, a antidotum na tę pandemię dezinformacji stanowią wiadomości i analizy oparte na faktach. W uwagach do dialogu wysokiego szczebla na temat wolności prasy i przeciwdziałania dezinformacji w kontekście COVID-19 sekretarz generalny powiedział, że niedawna analiza wykazała, że ​​ponad 40 procent postów dotyczących COVID-19 na jednej z głównych platform społecznościowych zostało opublikowanych przez boty – automatyczne programy przebrane za ludzi, powiedział. Dodał, że antidotum na tę pandemię dezinformacji są wiadomości i analizy oparte na faktach. Zależy to od wolności mediów i niezależnych relacji i jest zakorzenione w podstawowym założeniu: dziennikarstwo bez strachu i przychylności.

<> <> <>

Światowi liderzy, organizacje i banki obiecały dziś 7,4 miliarda euro na badania nad szczepionką przeciwko nowemu koronawirusowi, ale ostrzegły, że to dopiero początek wysiłku, który należy z czasem podjąć, aby pokonać tę chorobę. Fundusze obiecane na szczycie wideokonferencji zorganizowanym przez Unię Europejską nieznacznie spadły w stosunku do poszukiwanych 7,5 miliarda euro, ale w najbliższych dniach może przybyć więcej pieniędzy. Szczególnie nieobecne na tym wydarzeniu były Stany Zjednoczone, w których zginęło ponad 67 000 osób, oraz Rosja.

<> <> <>

Cyfrowy koncert „I for India”, organizowany od domu do domu, mający na celu zebranie funduszy dla frontlinerów pracujących przez całą dobę, aby powstrzymać pandemię koronawirusa w tym kraju, zebrał ponad 52 darowizny od Rs 52 na ulgę.

Facebook współpracował z niektórymi z największych nazwisk w indyjskim przemyśle rozrywkowym, w tym Shah Rukh Khan, Aamir Khan, Priyanka Chopra i hollywoodzkimi nazwiskami, takimi jak Mick Jagger, Will Smith i Sophie Turner podczas koncertu zbiórki pieniędzy w niedzielę.

Oprócz śpiewu i czytania poezji celebryci zwracali uwagę na trudną sytuację pracowników migrujących, osoby zarabiające na co dzień, głód w czasach COVID-19, znęcanie się nad dziećmi i przemoc w rodzinie, które rosły od czasu rozpoczęcia blokady.

Koncert stał się największym na świecie zbiorem funduszy na żywo na Facebooku, a wszystkie dochody zostaną przekazane do indyjskiego funduszu odpowiedzi COVID, zarządzanego przez GiveIndia, w celu wsparcia pomocy na miejscu.

<> <> <>

Nagłówki gazet

  • Na Indian Express nagłówek donosi o najgłębszych cięciach wydatków w stanie Maharasztra od czasu powstania państwa. W artykule napisano: „Epicentrum wirusa koronowego Maharashtra zamraża wszystkie wydatki na rozwój przez rok, bez nowego zatrudnienia”.

|| <<> <>> ||

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *