Xone Phone : W jakim kierunku pójdzie Walker porzucając 22-letni AMV BBDO?

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Adland nieustannie przypomina o skuteczności uwagi Nigela Bogle – żadna agencja nie dzieli od kryzysu więcej niż trzy połączenia – a AMV BBDO, największa brytyjska i jedna z najbardziej podziwianych agencji – ma trzecią: Walkers Crisps.

Marka PepsiCo szuka „nowej perspektywy” na swoją reklamę, która nie obejmuje 22-letniej zasiadającej AMV BBDO. Pozostałe rozmowy telefoniczne pochodziły od podobnie długoletnich klientów Sainsbury's (od tego czasu zastąpiony przez Asdę) i BT, którzy odeszli do Saatchi & Saatchi.

Podsumowując, AMV nie znalazło się w czołówce rankingu agencji kreatywnej Kampania / Nielsen na rok 2019 autorstwa rodzeństwa Omnicom Adam i eveDDB.

Jest to dość niespokojna taca dla dyrektora generalnego Sarah Douglas, która przejęła od wieloletniej szefowej Cilli Snowball (tutaj jest wyraźnie motyw), która podniosła kawałki (była przewodniczącą), gdy dyrektor generalny Ian Pearman odszedł nagle, aby przejść do nowej rzeczy w Singapurze. Następca Snowball jako przewodniczący Justin Pahl zaskoczył ludzi, gdy wyszedł do świeżo upieczonego VMLY & R.

Walkers przez lata robił cuda dla salda bankowego byłego piłkarza (a teraz gospodarza sportu) Gary'ego Linekera, w długiej serii reklam, w większości w reżyserii Paula Weilanda. Ale Lineker, który ma teraz 60 lat, nie jest już tak bezczelnym chappie, jakim był, chociaż wykonał świetną robotę dla Walkerów.

(osadzanie) https://www.youtube.com/watch?v=GbFEnGExSgI (/ embed)

Do kogo się zwrócą Walkerowie? W bloku są ciekawe nowe agencje kreatywne: Uncommon Creative Studio i James Murphy, David Golding i założona przez Iana Heartfielda New Creative Arts, żeby wymienić dwie. Czy też „nowa perspektywa marketingowa” Walkera oznacza podejście oparte na danych? The & Partnership Johnny'ego Hornby'ego może podpierać biodra.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *